Miami Heat je v letošnji sezoni lige NBA odigral že svojo 50. tekmo. Sinoči je gostoval pri Dallas Mavericksih in v novih dresih vknjižil drugo zaporedno zmago, s katero na lestvici vzhodne konference še naprej zaseda odlično 4. mesto.

(foto: Miami Heat)

Vročica je Teličke v tej sezoni premagala že drugič. V Miamiju je zmagala s 113:101, v Dallasu pa je slavila s 95:88 in zabeležila 29. zmago.

Floridčani so po prvi četrtini izgubljali z 22:26, potem pa zaigrali agresivneje, v naslednjih 20 minutah dali kar 53, prejeli pa 35 točk in pred začetkom četrte četrtine vodili s 75:61.

Varovanci Erika Spoelstre so prednost 14 točk v 42. minuti povišali na 18 točk (68:86), potem pa nekoliko popustili, kar so gostje s pridom izkoristili.

Teksačani so se namreč 44 sekund pred koncem približali na vsega 3 točke zaostanka (88:91), njihov popoln preobrat pa je preprečil naš Goran Dragić, ki se je spretno izmuznil pod koš Dallasa in 25 sekund pred koncem zadel za 88:93.

"Gogi" je tekmo končal pri 13 točkah (5/12 za dve in 1/2 za tri), v 28 minutah pa je dosegel še 4 skoke, 3 podaje, 1 pridobljeno žogo in 1 blokado. Najkoristnejši igralec Miami Heata je bil Hassan Whiteside, ki je zbral 25 točk, 14 skokov, 2 podaji in 1 blokado.