V elitnem španskem državnem prvenstvu za moške so v nedeljo sklenili 18. kolo, v katerem smo bili priča kar dvema slovenskima obračunoma.

(foto: Andorra/Albert Martin Imatge)

Luka Rupnik in Montakit Fuenlabrada sta gostila Jako Blažiča in MoraBanc Andorro, pomožni trener Jaka Lakovič pa je z Retabet Bilbaom gostoval pri Luki DončićuAnthonyju Randolphu in Real Madridu.

Nov par točk so vpisali Blažič, Dončić in Randolph. Blažič je po prevladi v drugi četrtini (16:24) slavil zmago s 85:77, Dončić in povratnik po poškodbi Randolph pa sta z dominantno predstavo med drugo in tretjo četrtino (54:26) zmagala s kar 95:65.

Med slovenskimi predstavniki je najbolj učinkovito igro še enkrat več pokazal Luka Dončić, ki je v 18 minutah dosegel 15 točk (4/4 za eno, 4/6 za dve in 1/1 za tri), 6 skokov in 2 podaji (indeks 21).

Blažič je v 24 minutah prispeval 19 točk (8/12 za eno, 4/8 za dve in 1/3 za tri), 3 skoke, 2 podaji in 1 blokado, Randolph je v 15 minutah vpisal 7 točk (2/4 za dve in 1/2 za tri), 3 skoke in 1 podajo, Rupnik pa je v 10 minutah igre ostal brez točk (0/1 za dve in 0/2 za tri), zbral pa je 1 podajo.

Po 18. odigranih krogih so v končnico prvenstva uvrščeni Real Madrid (17 zmag in 1 poraz), Barcelona Lassa (12-6), Valencia (12-6), Unicaja (11-7), Baskonia (11-7), Montakit Fuenlabrada (11-7), Herbalife Gran Canaria (10-8) in Iberostar Tenerife (10-8).