Nižje lige

Jakob Čebašek na tujem MVP tedna

Slovenski krilni košarkar Jakob Čebašek je bil v prvi belgijski ligi imenovan za najbolj učinkovitega igralca prejšnjega tekmovalnega tedna.

(foto: arhiv Jakoba Čebaška)

26-letni Ljubljančan je na svoji 16. tekmi v belgijskem prvenstvu ob porazu njegovega Liegeja proti gostujoči ekipi Basic-Fit Brussels (89:93) v 30 minutah igre dosegel 25 točk (1/1 za eno, 3/5 za dve in 6/8 za tri), 5 skokov in 2 podaji.

Njegov količnik učinkovitosti je znašal 28 indeksnih točk, kar je tudi njegov nov osebni rekord v mednarodnih klubskih tekmovanjih.

Najkoristnejši igralec rednega dela pretekle sezone lige Nova KBM se v letošnji sezoni prvič v karieri preizkuša v tujini, na tekmo pa v povprečno 26 minutah dosega 10,5 točke, 5 skokov in 1,7 podaje.