Olimpiji na krilih novincev uspel preboj v ligo za prvaka

Petnajsti krog lige Nova KBM se je sinoči zaključil s tekmo med Petrolom Olimpijo in Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo. V Hali Tivoli so zmago vknjižili Ljubljančani, ki so se tako Šenčurjanom maščevali za boleč poraz v Šenčurju.

(foto: Petrol Olimpija)

Državni prvaki so slavili s 64:59, z 9. zmago v sezoni pa so na lestvici zadržali 2. mesto. Tako kot v 6. krogu, smo tudi v 15. krogu zmagovalca srečanja lahko potrdili šele v zadnji minuti četrte četrtine.

V prvi četrtini (23:22) se nobeni strani ni uspelo oddaljiti na več kot 4 točke razlike, med 17. in 20. minuto pa je Šenčurjanom uspelo narediti delni niz 10:0 (Jan Rebec 5, Urban Gorjanc 4, Miloš Varagić 1), zaradi česar so na glavni odmor odšli s prednostjo 8 točk (31:39).

Gostje so svoj naskok s 7 zaporednimi točkami Smiljana Pavića, Dina Murića in Rama Rizvića v 27. minuti povišali na 17 točk (35:52), po 6 zaporednih točkah Talorja Battla, Jana Špana in Mirze Begića pa v četrto četrtino krenili s prednostjo 13 točk (43:56).

Zdelo se je, da bo to zadoščalo za 8. zmago varovancev Radeta Mijanovića, a temu ni bilo tako. Izbranci Zorana Martića so namreč v zadnjih desetih minutah pokazali svoj pravi obraz in z neprimerljivo boljšo obrambo gostom dopustili doseči le še en koš iz igre, sami pa jih dodali še osem ter po delnem izidu 21:3 (Issuf Sanon 6, Battle 5, Begić in Jordan Morgan 4, Gregor Hrovat 2) zmagali s 64:59 in si zagotovili mesto v ligi za prvaka.

Najkoristnejši igralec Petrola Olimpije je bil Mirza Begić, ki je tekmo končal pri 7 točkah, 6 skokih, 3 blokadah in 2 podajah, pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi pa je bil najbolj učinkovit nekdanji kapetan zmajev Dino Murić, ki je zbral 15 točk, 11 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Za najkoristnejšega igralca 15. kroga je bil okronan Hrvat Dino Cinac, ki je ob porazu Krke zabeležil 31 točk, 12 skokov, 2 blokadi in podaji ter 1 pridobljeno žogo (indeks 38).

Liga Nova KBM, 15. kolo:

Nedelja, 28. januar:

PETROL OLIMPIJA - ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 64:59 (23:22, 8:17, 12:17, 21:3)

Sanon 11, Morgan in Battle 10, Špan 8; Murić 15, Rebec 11, Pavić 9.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Najpomembnejše je, da smo prišli do zmage. Glede na to, da smo imeli v soboto težko tekmo, nisem pričakoval svežine v nogah mojih igralcev. Všeč mi je, da smo pokazali karakter, se uspeli izvleči iz velikih težav in izničiti prednost Šenčurja. Z zmago smo si že zagotovili nastop v ligi za prvaka, zato se bomo sedaj lahko bolj posvetili tekmam v pokalu Spar in regionalni ligi."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Izpustili smo lepo priložnost za presenečenje, vendar je tudi to del procesa rasti moštva. Čestitam ekipi Petrola Olimpije za zmago in mojim igralcem za borbenost."