Nižje lige

V gosteh uspešni le Parklji

V drugi slovenski košarkarski ligi se je včeraj končalo 18. kolo. Na sobotnih tekmah so zmago v gosteh vknjižili le ljubljanski Parklji, ki so v Grosuplju zmagali s 64:58.

(foto: KK Parklji)

Na preostalih treh srečanjih je Portorož izgubil pri Termah Olimia Podčetrtku (70:55), Brinox Medvode so klonile pri Celju (82:72), Ljubljana pa je bila poražena pri Plami-pur (75:72).

Pred začetkom sobotnih dvobojev so bili na lestvici med seboj najmanj oddaljeni četrtouvrščeni Parklji in sedmouvrščeno Grosuplje, zato smo v športni dvorani Brinje pričakovali izenačeno tekmo z dih jemajočo končnico.

Grosupeljčani in Ljubljančani so izpolnili naša pričakovanja, saj je bil zmagovalec odločen šele v zadnji minuti četrte četrtine.

Pred zadnjimi desetimi minutami igre so bili v prednosti gostje, ki so naskok 7 točk (35:42) s 6 zaporednimi točkami Dejana Mlakarja in Aljaža Korošca v 33. minuti povečali na 13 točk (35:48), potem pa bili v vodstvu vse do sredine 38. minute, ko so gostitelji z 11 zaporednimi točkami Anžeta Vinazze, Petra Koširja in Elvisa Keriča prevzeli vodstvo (56:55).

V njem niso uživali dolgo, saj sta v naslednji minuti v ospredje znova stopila Korošec in Mlakar ter s skupnimi 5 točkami Parklje vrnila v vodstvo (56:60). Do konca tekme je ostalo le še 52 sekund, zmagovalca pa so odločili štirje prosti meti Mlakarja, s katerimi je "Mleks" postavil tudi končni rezultat 58:64.

Naziv najkoristnejšega igralca tekme sta si razdelila Aljaž Korošec in Dejan Mlakar, ki sta z raznovrstno igro skupaj zbrala 33 točk, 15 skokov, 4 podaje, 3 pridobljene žoge in 1 blokado, najbolj učinkovit igralec 18. kola pa je postal Jan Dornik, ki je za zmago LTH Castingsa dodal 26 točk, 6 skokov ter 3 podaje in pridobljene žoge.