Nižje lige

V 2. SKL tretjič v sezoni presegli stotico

V drugi slovenski košarkarski ligi se bo danes nadaljeval 18. krog, ki so ga sinoči odprla moštva Konjic, Mesarije Prunk Sežane, LTH Castingsa in ECE Triglava.

(foto: LTH Castings)

V Slovenskih Konjicah so nov par točk vknjižili gostje (58:79), v Škofji Loki pa gostitelji (102:69), ki so 12. zmago kronali s svojo prvo preseženo stotico v letošnji sezoni 2. SKL.

V slednji je 100 ali več točk na posamezni tekmi uspelo doseči tudi košarkarjem Brinoxa Medvod (v 4. krogu so Konjice v gosteh premagali s 103:72) in Parkljem (v 5. krogu so Konjice doma premagali s 103:71).

Sežanci so si peto zaporedno zmago priigrali že v prvih 12 minutah, ko so na krilih 25 točk razigranega tria Matic Sirnik (11) - Luka Grum (8) - Shaquille Duncan (6) dosegli kar 31, prejeli pa le 12 točk, Škofjeločani pa so si drugo zaporedno zmago zagotovili v prvi polovici tretje četrtine, v kateri so prednost z 12. točko Radeta Lisice povečali na 20 točk (64:44).

Najkoristnejši igralec Mesarije Prunk Sežane je bil Američan Shaquille Duncan, ki je dosegel 18 točk, 4 skoke in 2 pridobljeni žogi, najkoristnejši igralec LTH Castingsa pa je bil Jan Dornik, ki je zabeležil 26 točk, 6 skokov ter 3 podaje in pridobljene žoge.

Ostale tekme 18. kroga 2. SKL se bodo odigrale danes. Ob 19. uri bodo Terme Olimia Podčetrtek gostile Portorož, ob 19.30 bodo Brinox Medvode gostovale pri Celju, ob prav tako 19.30 bo Plama-pur gostila Ljubljano, ob 20.00 pa bodo Parklji gostovali pri Grosuplju.