V Evroligi se je včeraj zaključil 20. krog, v katerem je pet aktivnih slovenskih predstavnikov zabeležilo dve zmagi in tri poraze.

(foto: Crvena zvezda mts)

Poraz so utrpeli Beno Udrih, Zoran Dragić in Aleksej Nikolić, zmage pa sta se razveselila Luka Dončić in Alen Omić.

Udrih, Dragić in Dončić so na parket stopili že v četrtek, v petek pa sta tekmo 20. kroga odigrala še Nikolić in Omić.

Aleksej je z nemškim Brosejem gostoval pri ruskem CSKA-ju in izgubil z 72:81, Alen pa je ob debiju v dresu Crvene zvezde v Beogradu z 89:78 premagal grški Olympiacos.

Nikolić je v 19 minutah zbral 2 točki (1/1 za dve in 0/1 za tri), 2 podaji in 1 skok, Omić, ki je v najmočnejši evropski košarkarski ligi zaigral prvič po lanskem 13. januarju, pa je v 15 minutah prispeval 6 točk (3/5 za dve), 6 skokov in 1 pridobljeno žogo.

V 20. krogu Evrolige je bil za najkoristnejšega slovenskega košarkarja imenovan Luka Dončić, ki je ob zmagi nad Zoranom Dragićem v 23 minutah vknjižil 17 točk (4/5 za eno, 5/10 za dve in 1/3 za tri), 6 skokov in 5 podaj (indeks 22).