Ilirija do osme zmage z daleč najslabšo predstavo

Sinoči se je v najmočnejšem državnem prvenstvu za članske košarkarje začelo 15. kolo, ki sta ga z medsebojno tekmo odprli ekipi ljubljanske Ilirije in polzelanskih Hopsov.

(foto: Ilirija)

V Hali Tivoli so zmago vknjižili Ljubljančani, ki so kljub kar 18 izgubljenim žogam zmagali z 78:69.

Polzelani, ki so na prvi medsebojni tekmi v sezoni slavili s kar 95:76, v gosteh tudi zaradi slabega meta za tri točke (7/28 oz. 25 %) niso niti enkrat vodili.

Gostitelji so do prve večje prednosti prišli med 8. in 14. minuto, ko so naredili delni izid 20:6 (Luka Vončina 12, Filip Tončinić in Ljubomir Mladenovski 4) in se oddaljili za 16 točk (34:18), po 13 zaporednih točkah gostov (Dejan Ćup in Marko Vuković 5, Uroš Godler 3) pa na glavni odmor odšli le z naskokom 5 točk (38:33).

V tretji četrtini so varovanci Saše Dončića znova prevzeli pobudo in si s 14 točkami Tončinića in Alekse Nikolića zopet zagotovili dvomestno prednost, ki je po koncu 30 minut igre znašala 13 točk (63:50), v zadnji četrtini pa tekmecem niso pustili znižati razliko pod 7 točk.

Najkoristnejši igralec Ilirije je bil Luka Vončina, ki je dosegel 18 točk, 6 podaj, 4 skoke in 1 pridobljeno žogo, pri Hopsih pa je bil najbolj učinkovit Bosanec Dejan Ćup, ki je vpisal 21 točk, 7 izsiljenih osebnih napak, 6 skokov ter 2 podaji in pridobljeni žogi.

Danes se bodo srečali še Krka in Šentjur (ob 19.00), Helios Sunsi in Zlatorog (19.00) ter Rogaška in Sixt Primorska (19.00), jutri pa bosta 15. kolo sklenila Petrol Olimpija in Šenčur Gorenjska gradbena družba (19.00).

Liga Nova KBM, 15. kolo:

Petek, 26. januar:

ILIRIJA - HOPSI POLZELA 78:69 (22:14, 16:19, 25:17, 15:19)

Vončina in Tončinić 18, Nikolić 9, Modrić in Šiško 7; Ćup 21, Rotar 13, Vasilić in Godler 10.

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Z daleč najslabšo predstavo v tej sezoni smo prišli do zaslužene zmage, s katero smo se povsem približali uvrstitvi v ligo za prvaka."