V Evroligi je bilo sinoči znova razburljivo. V Atenah, Madridu in Malagi so se odigrale prve tri tekme 20. kola, na katerih so se med strelce vpisali tudi slovenski legionarji Luka Dončić, Zoran Dragić in Beno Udrih.

(foto: Real Madrid)

Zmago so vknjižili vsi gostitelji razen Unicaje, ki je v končnici s 83:85 morala priznati premoč prav tako španski Baskonii.

Grški Panathinaikos je Bena Udriha (8 minut, 2 točki (1/6 za dve) ter 1 skok in ukr. žoga) in litovski Žalgiris po podaljšku in košu ob zvoku sirene Nicka Calathesa ugnal s 94:93, Luka Dončić in španski Real pa sta Zorana Dragića in turški Anadolu Efes porazila s 87:68.

Obračun slovenskih reprezentančnih kandidatov je bolje začel Zoran, ki je dosegel prvi koš na tekmi, po 7 zaporednih točkah Reala pa izid poravnal na 7:7. Luka se je med strelce prvič vpisal šele v 9. minuti, njegovi 2 točki pa sta bili tudi zadnji točki v prvi četrtini (20:14).

V drugi četrtini so gostitelji razliko povečali na 10 točk (28:18), a nato popustili v obrambi in na najdaljši odmor odšli z le 6 točkami prednosti (36:30).

Gledalci v Volkswagen areni so izenačeno igro spremljali tudi v prvi polovici tretje četrtine, potem pa so Madridčani naredili delni niz 11:0 (57:40; Walter Tavares 4, Jonas Mačiulis 3, Luka Dončić in Facundo Campazzo 2) in v četrto četrtino odnesli 13 točk naskoka (60:47).

Varovanci Pabla Lasa niso popuščali niti v zadnjih desetih minutah, zmago pa dokončno potrdili v 35. minuti, ko so se po 14. točki Dončića oddaljili že na 75:54.

Pri Realu je največ točk dosegel Luka Dončić (17; 4/5 za eno, 5/10 za dve in 1/3 za tri), ki je v 23 minutah dodal še 6 skokov in 5 podaj, pri Anadolu Efesu pa Zoran Dragić (18), ki je v 33 minutah zbral še 5 skokov ter 3 podaje in pridobljene žoge.