Celjanke poražene drugič v sezoni

Članska ekipa Cinkarne Celja je v letošnji sezoni zaenkrat odigrala 27 tekem in utrpela le 2 poraza. Oba je doživela v regionalni ligi WABA, kjer je 11. oktobra lani z 78:82 klonila proti bolgarski Montani, včeraj pa prav tako v gosteh z 71:79 izgubila proti srbski Crveni zvezdi.

(foto: ŽKK Cinkarna Celje)

Razloge za poraz Celjank je treba iskati predvsem pri neigranju njihove kapetanke in 3. najkoristnejše igralke Larise Ocvirk, kar 26 izgubljenih žogah (njihov nov rekord sezone) in slabšem skoku v napadu (7; pred tekmo povprečno 14).

V Beogradu smo v prvem polčasu (36:34) spremljali izredno izenačen boj, v drugi polovici tretje četrtine pa so Beograjčanke zagrizle v parket in se z delnim izidom 8:2 pred začetkom četrte četrtine oddaljile za 6 točk (52:46).

Izbranke Damirja Grgića so v zadnjih desetih minutah poskusile narediti preobrat, a bile pri tem neuspešne. Najbolj blizu so bile proti koncu 32. in 35. minute, ko so se približale na vsega 3 točke razlike (56:53 in 62:59).

Najkoristnejša igralka Cinkarne Celja je postala Bosanka Anđela Delić, ki je dosegla 13 točk, 7 podaj, 6 skokov in 3 pridobljene žoge.