V drugi diviziji regionalne lige ABA se je sinoči zaključilo 15. kolo, ki ga je zaznamoval tudi obračun med slovenskima predstavnikoma Krko in Rogaško.

(foto: Krka/Danilo Kešić)

Na slovenskem derbiju so prevladali Novomeščani, ki so Slatinčane premagali z 81:73, Sixt Primorska pa je v gosteh po podaljšku ugnala črnogorski Lovćen (80:81).

V Cetinjah je zmagovalca odločil Alen Hodžić, ki je po podaji Matica Rebca, šest sekund pred koncem dodatnih petih minut igre, zadel za 80:81, v Novem mestu pa so si sedemkratni državni prvaki zmago priigrali med 37. in 38. minuto, ko so na krilih Domna Bratoža in Marka Jošila naredili delni izid 8:1 ter minuto in 52 sekund pred koncem povedli z 80:69.

Najkoristnejša igralca Primorske sta bila Hrvat Marjan Čakarun (14 točk, 7 skokov, 5 podaj in 2 ukr. žogi) in predstavnik Svetega Vincenca Shawn King (12 točk, 10 skokov in 1 podaja), najbolj učinkovita igralca Krke in Rogaške pa sta bila Srb/Bosanec Marko Jošilo (17 točk, 7 skokov, 5 podaj in 3 ukr. žoge) in Miha Fon (20 točk, 3 ukr. žoge ter 1 skok in podaja).

Po 15. odigranih krogih 2. lige ABA se Sixt Primorska še zmeraj nahaja na prvem mestu, Krka in Rogaška pa zasedata tretje oziroma šesto mesto.

2. liga ABA, 15. kolo:

Sreda, 24. januar:

LOVĆEN 1947 CETINJE - SIXT PRIMORSKA 80:81 (13:16, 16:15, 22:20, 20:20, 9:10)

Korać 26, Knežević 17, Popović 15; Mulalić 17, Rebec 15, Čakarun 14.

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Za nami je izredno težka tekma na vročem gostovanju v Cetinjah. Na koncu moram seveda čestiti igralcem za zmago, ker so še enkrat več pokazali svoj pravi obraz."

KRKA - ROGAŠKA 81:73 (19:24,17:18, 25:14, 20:17)

Bratož 20, Jošilo 17, Dimec 12; Davis 21, Fon 20, Šantelj 11.

Simon Petrov, trener Krke:

"Pričakovano težka tekma. V prvem polčasu smo bili zelo nezbrani, v drugem polčasu pa smo to popravili. Igra nam nikakor ni stekla, a smo si kljub temu priborili dovolj veliko prednost, da smo tekmo lahko mirno zaključili."

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Če se pogleda statistika, je vse jasno. Krka je dobila tekmo s prostimi meti. Bolj od poraza nas boli poškodba Nikoliča, za katero ne vemo, kako resna je."