Petrol Olimpija je na 12. tekmi Lige prvakov doživela še 8. poraz, s čimer je zapravila tudi teoretične možnosti za uvrstitev v osmino finala.

(foto: Umana Reyer)

Ljubljančani so drugi zaporedni poraz v Ligi prvakov utrpeli na gostovanju pri Umani Reyerju iz italijanskih Benetk, proti kateremu so izgubili s 67:84.

Varovanci Zorana Martića so se v prvem polčasu enakovredno kosali z Italijani in na glavni odmor odšli le z zaostankom 4 točk (39:35), po vrnitvi na igrišče pa povsem popustili, v prvih štirih minutah dali le 3, prejeli pa 10 točk, med 26. in 29. minuto nato prejeli še 12 zaporednih točk, v četrto četrtino pa se podali z zaostankom 15 točk (62:47).

V zadnjih desetih minutah igre so se zmaji, ki so z razdalje znova metali pod 25 odstotki (4/17 oz. 23,5 %), trikrat približali na -11, za kaj več pa jim je na koncu zmanjkalo tudi moči.

Pri Olimpiji sta 10 ali več točk dosegla le Gregor Hrovat (24) in Američan Jordan Morgan (13), pri Reyerju pa so dvomestno število točk zabeležili štirje igralci.

Liga prvakov, 12. kolo skupine C:

Sreda, 24. januar:

REYER VENEZIA - PETROL OLIMPIJA 84:67 (21:16, 18:19, 23:12, 22:20)

Haynes 16, Bramos 14, Tonut in Watt 11; Hrovat 24, Morgan 13, Battle 9.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Večino tekme smo odigrali dobro, a smo imeli nekaj slabih trenutkov v prvi in še posebej tretji četrtini. Tretja četrtina je bila ključna, saj so nas prisilili v nekaj neumnih odločitev v napadu. Oni so na drugi strani zadevali nemogoče mete z velike razdalje. Res je težko igrati proti moštvu, ki doseže 15 trojk in ima v svojih vrstah 6 ali 7 igralcev, ki lahko zadevajo z velike razdalje. Zmaga domačih je popolnoma zaslužena."