Sedmega zaporednega poraza Olimpije nista mogla preprečiti niti njeni novi okrepitvi

Petrol Olimpija je v regionalni ligi ABA utrpela nov poraz. V 17. kolu je gostovala v črnogorski Podgorici pri vodilni Budućnosti in po kar 16 izgubljenih žogah izgubila s 66:88.

(foto: Budućnost Voli)

Ljubljančani so tekmo začeli spodbudno in po 6 točkah Jordana Morgana uvodoma povedli s 6:3, potem pa pobudo držali do 5. minute, ko so se razigrali še Podgoričani in s 4 zaporednimi točkami prevzeli vodstvo (10:9). Ekipi sta se nato še enkrat izmenjali v vodstvu, potem pa so gostitelji naredili delni izid 9:5 in prvo četrtino dobili z 22:16.

Varovanci Aleksandra Džikića so v drugi četrtini nadaljevali z učinkovito igro v napadu in v 18. minuti prednost pred zasledovalci povišali na 13 točk (44:31), na najdaljši odmor pa po polovično uspešnem izvajanju prostih metov Nikole Ivanovića odšli z naskokom 12 točk (45:33).

Izbranci Zorana Martića so z bledo predstavo (met za tri 8/28 oz. 28,6 %, 16 izgubljenih žog) zaostanek v tretji četrtini povečali na 27 točk (69:42), v zadnjih desetih minutah pa so razliko lahko znižali le na 22 točk.

Najkoristnejši igralec Budućnosti je bil Nikola Ivanović, ki je dosegel 22 točk ter 3 podaje in pridobljene žoge, najbolj učinkovit igralec Olimpije pa je bil Američan Devin Oliver, ki je zabeležil 24 točk, 4 skoke in 2 pridobljeni žogi.

Pri zmajih sta nastopila tudi Mirza Begić in Ukrajinec Issuf Sanon, a se v 6 oziroma 8 minutah nista vpisala med strelce.

Liga ABA, 17. kolo:

Nedelja, 21. januar:

BUDUĆNOST VOLI - PETROL OLIMPIJA 88:66 (22:16, 23:17, 24:9, 19:24)

Ivanović 22, Gordić in Gibson 14, Starovlah 7; Oliver 24, Hrovat in Badžim 11, Morgan 8.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"V prvem polčasu smo imeli devet izgubljenih žog, kar je Budućnost izkoristila za lahke koše. Razigrali so se. V tretji četrtini smo odigrali zelo slabo v vseh pogledih, tako da je kvaliteta Budućnosti prišla do izraza in je popolnoma zasluženo slavila zmago."