V najkakovostnejšem državnem prvenstvu za članske košarkarje se je v ponedeljek končalo 13. kolo, v katerem so se zadnje zmage razveselili košarkarji Petrola Olimpije.

(foto: Petrol Olimpija)

Ljubljančani so v areni Stožice gostili Zlatorog in ga po štiridesetih minutah premagali z 81:75 in se mu tako maščevali za poraz v 4. kolu, ko so v Laškem klonili z 82:88.

Obračun so bolje začeli Laščani, ki so v 3. minuti po polovično uspešnem izvajanju prostih metov Petra Kusovca povedli z 10:4, v 6. minuti s prvima točkama novinca Clevelanda Thomasa prednost povišali na +7 (8:15), prvo četrtino pa dobili z 20:16.

V drugi četrtini so gostitelji naredili preobrat in v 13. minuti s košem Jordana Morgana prevzeli vodstvo (25:24), potem pa se je tehtnica zopet nagnila v prid gostom, ki so pred odhodom na glavni odmor z drugo trojko Nejca Bariča izid poravnali na 39:39.

V tretji četrtini se nobeni strani ni uspelo oddaljiti na dvomestno razliko, zato smo zmagovalca dobili v zadnjih desetih minutah igre.

V odločilnih trenutkih tekme so prevladali izbranci Zorana Martića, ki so z delnim izidom 8:2 (Jan Špan 4, Erjon Kastrati in Dražen Bubnić 2) v 33. minuti pobegnili na +11 (66:55), drugo zaporedno zmago pa potrdili s 5 zaporednimi točkami Roka Badžima.

Najkoristnejši igralec Olimpije je bil Američan Jordan Morgan, ki je vpisal 19 točk, 3 skoke, 2 podaji ter 1 blokado in pridobljeno žogo, najbolj učinkovit igralec Zlatoroga pa je bil Črnogorec Marko Popović, ki je pristavil 22 točk, 5 skokov, 3 podaje in 2 pridobljeni žogi.

Po 13. odigranih krogih v vodstvu ostaja Sixt Primorska (10 zmag in 3 porazi), lanskoletna finalista, Petrol Olimpija in Rogaška, pa za njo zaostajata za 2 zmagi.