Goran Dragić v ligi NBA izbran za najboljšega igralca tedna!

Miami Heat je po kar sedmih zaporednih zmagah prekinil svoj zmagoviti niz. Osemnajsti poraz v letošnji sezoni lige NBA je moral priznati Chicago Bullsom, proti katerim je v gosteh izgubil s 111:119.

(foto: NBA/Issac Baldizon)

Varovanci trenerja Erika Spoelstre so na tekmi vodili le dobrih šest minut, in sicer v drugi četrtini, v kateri so zaostanek 7 točk (32:25) spremenili v prednost 5 točk (41:46), potem pa znova popustili in v zadnjih treh minutah prvega polčasa dosegli le še 2, prejeli pa kar 14 točk (55:48).

S slabo igro je Vročica nadaljevala tudi v tretji četrtini, v kateri je v nekem trenutku zaostajala že za 19 točk (82:63), srečanje pa dokončno izgubila v zadnjih 90 sekundah, v katerih Biki niso dopustili, da bi razlika padla pod 5 točk.

Na strani Chicaga je največ točk dosegel branilec Justin Holiday (25), pri Miamiju pa je bil še petič zapored prvi strelec naš Goran Dragić, ki se je tokrat ustavil pri 22 točkah (8/9 za eno, 7/11 za dve in 0/6 za tri), 9 podajah in 5 skokih.

31-letni Ljubljančan je bil za svoje odlične predstave nagrajen s priznanjem za najboljšega igralca tedna vzhodne konference lige NBA. V prejšnjem tednu je na treh tekmah vknjižil skupno 69 točk, 18 skokov, 15 podaj, 3 pridobljene žoge in 1 blokado.

Miami Heat je kljub porazu ostal četrta najuspešnejša ekipa vzhodne konference, za tretjeuvrščenimi aktualnimi podprvaki Cleveland Cavaliersi pa zaostaja za vsega eno zmago.