Celjanke spodbudno krenile v končnico

V ženski regionalni ligi BTravel WABA se je včeraj začela Superliga, v kateri se za naslov prvaka bori le še osem od začetnih dvanajstih klubov.

(foto: ŽKK Cinkarna Celje)

Med njimi je tudi Cinkarna Celje, edini slovenski predstavnik in branilec naslova, ki je končnico začel z gostujočo zmago nad aktualnim podprvakom Beroem (60:67).

Izredno izenačeno srečanje v bolgarski Stari Zagori je bilo odločeno šele v četrti četrtini, natančneje med 33. in 39. minuto, ko so Celjanke prednost 3 točk (49:52) z delnim izidom 13:7 povečale na 9 točk (56:65).

V ključnem trenutku tekme sta odgovornost na svoja pleča prevzeli Zala Friškovec in Hrvatica Andrea Marić, ki sta v tem obdobju skupaj prispevali 9 točk.

Marićeva je bila tudi sicer najkoristnejša igralka Cinkarne Celja oziroma tekme, saj je v 28 minutah igre zabeležila 16 točk, 12 skokov, 3 blokade, 2 pridobljeni žogi in 1 podajo.