Miami Heat v severnoameriški ligi NBA melje vse pred seboj. Goran Dragić in njegovi soigralci so na svoji 40. tekmi letošnje sezone gostovali pri Toronto Raptorsih in jih v izjemno napeti tekmi premagali z 90:89.

(foto: Miami Heat)

Vročica je s tem prekinila niz 12 zmag Raptorsov na domačem parketu, sama pa vknjižila že 5. zaporedno zmago in se še bolj utrdila na 5. mestu vzhodne konference.

V prvih treh četrtinah razburljivega srečanja, v katerem se je vseskozi čutila napetost, so prevladovali gostitelji, ki so pred zadnjo četrtino vodili za 8 točk (64:72), v odločilnih trenutkih pa so prevladali gostje, ki so si zmago zagotovili 3 sekunde pred koncem.

Žogo je z avta podal naš Goran Dragić, Wayne Ellington pa je njegovo podajo v zmagoviti koš spremenil tako, da je spretno preigral Kamerunca Pascala Siakama, hitro prodrl pod koš in kljub dobrem poskusu blokade Britanca Ogugua Anunobyja zadel za zmago z 90:89.

Ellington se je ustavil pri 15 točkah, prvi strelec Miamija pa je bil znova Goran Dragić, ki je tokrat vknjižil 24 točk (3/5 za eno, 9/18 za dve in 1/3 za tri), 12 skokov (osebni rekord sezone), 4 podaje ter 1 pridobljeno žogo in blokado.

Pomagajmo Goranu Dragiću do All Stars tekme!