Nižje lige

Podčetrtek ostaja pri le enem porazu

V drugi slovenski košarkarski ligi se bosta ta teden zaključila kar dva kroga, skupaj pa bomo lahko uživali v kar osmih tekmah.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Prva je potekala že sinoči v Slovenskih Konjicah, kjer so se v predzadnji zaostali tekmi 11. kola pomerili košarkarji Konjic in Term Olimia Podčetrtka.

Nov par točk so vknjižili Podčetrtčani (79:90), ki so z 12. zaporedno zmago še povečali naskok pred zasledovalci, pred katerimi imajo zdaj najmanj tri zmage prednosti.

Zadnjeuvrščeni Konjičani so se vodilni ekipi lige v prvih 15 minutah dobro upirali (36:35), potem pa so gostje prestavili v višjo prestavo, hitro dosegli 9 zaporednih točk (Rene Žvan 5, Matija Radanovič in Nejc Strnad 2) in na najdaljši odmor odšli s prav tolikšno prednostjo (42:51).

Varovanci Tihomirja Tabaka so se v tretji četrtini z razigranim Anžetom Cerkovnikom oddaljili na 16 točk (57:73), v zadnjih 10 minutah pa gostiteljem niso dopustili, da bi slednji razliko znižali pod 10 točk.

Najkoristnejši igralec Term Olimie Podčetrtka je bil Anže Cerkovnik, ki je dosegel že šesti dvojni dvojček v sezoni, 16 točkam in 11 skokom pa je dodal še 2 podaji. Najbolj učinkovit igralec Konjic je bil Gašper Sevšek, ki je že osmič v sezoni zbral 20 ali več točk, strelskemu izkupičku v vrednosti 22 točk pa pripisal še 9 skokov in 3 podaje.

Zadnja zaostala tekma 11. kola se bo odigrala drevi ob 19. uri v Sežani, kjer se bosta srečala Mesarija Prunk Sežana in ECE Triglav, dvoboji 15. kola pa se bodo odvili v soboto (Parklji in Plama-pur, ECE Triglav in Terme Olimia Podčetrtek, Mesarija Prunk Sežana in LTH Castings, Celje in Grosuplje ter Portorož in Ljubljana) in nedeljo (Brinox Medvode in Konjice).