Šenčur doma deklasiral Rogaško

V ponedeljek je bila v pokalu Spar na sporedu prva četrtfinalna tekma med Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo in Rogaško.

(foto: KK Šenčur GGD)

Pred povratno tekmo, ki se bo v Rogaški Slatini odigrala 18. januarja, so si prednost zagotovili Šenčurjani, ki so pred domačim občinstvom slavili z visokih 78:52.

Največji delež končne razlike 26 točk so si gostitelji priigrali med drugo in tretjo četrtino, ko so naskok s 6 točk (18:12) povečali na 27 točk (62:35).

Pri ustvarjanju delnega izida 44:23 so največ točk prispevali Bosanec Ramo Rizvić (9), Dino Murić (8) in Jan Rebec (7).

Državne podprvake so pokopali predvsem klavrn met iz igre (22/59 oz. 37 %; Šenčur 48 %), slab skok (33:46) in preveliko število izgubljenih žog (16:12).

Najkoristnejši igralec Šenčurja je bil Dino Murić, ki je za zmago prispeval 20 točk, 12 skokov, 4 pridobljene žoge, 3 podaje in 1 blokado, pri Rogaški pa sta bila najbolj učinkovita Žan Kosič (8 točk, 4 podaje in 1 skok) in Bosanec Dragan Đuranović (8 točk, 4 skoki ter 1 podaja in ukr. žoga).

Četrtfinale pokala Spar:

Ponedeljek, 8. januar:

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA - ROGAŠKA 78:52 (18:12, 22:12, 22:11, 16:17)

Murić 20, Rizvić 15, Pavić 14; Davis 11, Kosič in Đuranović 8, Nikolić 6.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Čestitam fantom za pristop in zmago na današnji tekmi. Zavedamo se, da je to šele prvi polčas in da nas v Rogaški Slatini čaka še ena zahtevna tekma. Povratna tekma se bo začela z 0:0."

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Nocoj smo se aktivirali šele v zadnji četrtini. Na žalost ob koncu tekme nismo uspeli zadeti nič in si pred povratnim srečanjem priigrati znosnejšega zaostanka. Zato lahko rečem, da je Šenčur že udeleženec zaključnega turnirja pokala Spar."