Moštvo Miami Heata kaže svojo najboljšo igro v letošnji sezoni. V letu 2018 še ne pozna poraza, saj je na zadnjih štirih tekmah lige NBA vpisalo prav toliko zmag.

(foto: Twitter.com)

Svojo 22. zmago je Vročica vknjižila sinoči v Miamiju, kjer je s 103:102 ugnala Utah Jazz.

Floridčani so pred zadnjo četrtino zaostajali s 74:75, zmago pa so si zagotovili v zadnjih 37 sekundah, ko so zaostanek 3 točk (99:102) spremenili v minimalno, a odločujočo prednost.

Odločilne štiri točke sta prispevala Kelly Olynyk in Josh Richardson. Prvi je 37 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom z uspešno izvedenima prostima metoma zaostanek znižal na 1 točko (101:102), drugi pa je 7 sekund pred koncem prejel podajo Gorana Dragića, spretno prodrl pod koš in 5 sekund pred iztekom časa položil žogo skozi obroč za zmago s 103:102.

Za četrto zaporedno zmago Miamija sta največ točk (16) prispevala naš Goran Dragić in Tyler Johnson. Goran je v igri preživel 33 minut, v tem času pa je strelskemu izkupičku (3/3 za eno, 5/13 za dve in 1/6 za tri) dodal še 6 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.

Dragić je na zadnjih štirih tekmah igral povprečno 37 minut, v tem času pa dosegal 21 točk, 8,2 podaje in 4,5 skoka. Njegovo povprečje v letošnji sezoni znaša 31 minut, 16,7 točke, 4,8 podaje in 4,1 skoka.