Olimpija prekinila niz porazov in skočila na 2. mesto

Sinoči je bila odigrana še zadnja tekma 12. kola lige Nova KBM. Na Polzeli so se spoprijeli košarkarji Hopsov in Petrola Olimpije, po podaljšku pa so zmago vknjižili gostje.

(foto: KD Hopsi)

Ljubljančani so zmagali s 104:98 in s sedmo zmago prekinili niz dveh porazov, Polzelani pa so s sedmim neuspehom negativni niz podaljšali na dva poraza.

Začetek Olimpije je veliko obetal, saj so varovanci Gašperja Okorna tekmo odprli z vodstvom 7:0, toda izbranci Boštjana Kuharja so hitro vzpostavili ravnotežje moči na igrišču. V 6. minuti so po četrti zaporedni točki Milojka Vasilića povedli s 15:10, v 9. in 10. minuti s košema Tjaža Rotarja in Uroša Godlerja prednost povišali na +9 (25:16 in 27:18), prvo četrtino pa dobili s 27:21.

V drugi četrtini so gostje uprizorili vrnitev v igro za zmago in s prvim delnim nizom (9:0; Dražen Bubnić 7 točk) prevzeli vodstvo (29:30), z drugim delnim nizom (7:0; Bubnić 5) pa naskok povečali na 4 točke (33:37). V drugi polovici druge četrtine so gostitelji spet našli svoj ritem igre in na krilih 12 točk Rotarja, Dejana Ćupa in Godlerja poskrbeli za vnovični preobrat in minimalno vodstvo ob polčasu (47:46).

V tretji četrtini se je ponovila zgodba iz druge četrtine, Ljubljančani pa svoje najvišje prednosti (v 28. minuti je Roko Badžim s trojko postavil izid 59:66) niso zadržali, saj je v preostalih dveh minutah iz igre zadel le še povratnik po poškodbi Erjon Kastrati, Polzelani pa so pristavili še 11 novih točk in pred zadnjo četrtino povedli s 70:69.

Gostitelji so z dobro igro nadaljevali tudi v prvi polovici četrte četrtine in se trikrat oddaljili na 6 točk (78:72, 80:74 in 82:76), v drugi polovici pa so imeli večjo kontrolo nad igro gostje, ki so do izenačenja prišli 7 sekund pred iztekom časa, ko je za podaljšek zadel Talor Battle.

V njem je na uvodu prevladovala Olimpija in s štirimi zaporednimi točkami Battla v 43. minuti vodila že za 9 točk (90:99), Hopsi pa v preostalem času niso imeli dovolj moči, da bi se približali na manj kot 4 točke razlike (98:101). Končni rezultat 98:104 je s trojko postavil Jan Špan.

Na strani zmagovalcev je bil najkoristnejši igralec Hrvat Roko Badžim, ki je dosegel 20 točk, 6 izsiljenih osebnih napak, 5 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo, na strani poražencev pa je bil najbolj učinkovit Bosanec Dejan Ćup, ki je zbral 23 točk, 6 skokov, 4 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Za najkoristnejšega igralca 12. kola je bil okronan zimzeleni Smiljan Pavić, ki je za gostujočo zmago Šenčurja Gorenjske gradbene družbe nad Zlatorogom (87:92) prispeval 24 točk, 6 skokov, 5 izsiljenih osebnih napak, 4 podaje ter 1 blokado in pridobljeno žogo (indeks 34).

Liga Nova KBM, 12. kolo:

Nedelja, 7. januar:

HOPSI POLZELA - PETROL OLIMPIJA 98:104 (27:21, 20:25, 23:23, 19:20, 9:15)

Ćup 23, Vasilić 22, Rotar 20; Battle 23, Badžim 20, Bubnić 15.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Zaradi zgrešenih prostih metov in nezbrane igre v obrambi smo dobljeno tekmo pripeljali do podaljška, kjer so do izraza prišle izkušnje in boljša individualna kvaliteta gostov. Olimpija je tekmo zasluženo prevesila v svoj prid."

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije:

"Z vztrajnostjo in potrpežljivostjo smo v napadalno usmerjeni tekmi po podaljšku zasluženo prišli do zmage. Zadovoljen sem tudi z igro nekaterih košarkarjev, ki se vračajo po poškodbi in tistih, ki imajo drugače manjšo minutažo."