Nižje lige

Grosuplje v gosteh zagodlo Škofji Loki

V soboto je večina klubov 2. slovenske košarkarske lige nastopila na svoji prvi tekmi v letu 2018. V 14. krogu so se že odigrala srečanja med Ljubljano in Parklji, LTH Castingsom in Grosupljem, Termami Olimio Podčetrtkom in Celjem, Mesarijo Prunk Sežano in Portorožem ter Plamo-pur in Brinoxom Medvodami, dvoboj med Konjicami in ECE Triglavom pa bo na sporedu 23. januarja.

(foto: KK Grosuplje)

V ljubljanskem mestnem derbiju so prevladali Parklji (68:84), dvoboj nekdanjih tekmecev v prvi ligi je dobilo Grosuplje (59:71), v štajerskem oziroma primorskem obračunu sta slavila Podčetrtek (95:65) in Sežana (91:78), tekms med starimi znanci in povratniki pa je pripadla Plami-pur (75:59).

Za največje presenečenje kola so brez dvoma poskrbeli prej desetouvrščeni Grosupeljčani, ki so kot popolni nefavoriti v gosteh ugnali prej drugouvrščene Škofjeločane.

Po izenačenih 30 minutah igre so si pred začetkom zadnje četrtine rahlo prednost priigrali gostje (46:48), potem pa so sledile odločilne minute.

Četrto četrtino so bolje začeli gostitelji in s pomočjo Jana Dornika najprej izenačili izid na 48:48, z novimi točkami Radeta Lisice in Ninija Gabrijela pa nato v 32. minuti povedli s 53:50.

Varovanci Jake Hladnika so vajeti igre v svojih rokah držali vse do 34. minute, potem pa povsem izgubili osredotočenost, kar so izbranci Petra Hojča s pridom izkoristili in s 7 zaporednimi točkami prevzeli vodstvo (57:62), z dodatnimi 9 zaporednimi točkami pa potrdili veliko zmago z 71:59.

Pri ključnih delnih nizih je največ točk prispeval Matija Trampuš (5), ki je bil z 18 točkami, 9 skoki, 3 pridobljenimi žogami in 1 podajo tudi sicer najkoristnejši igralec Grosuplja. Za najbolj učinkovitega igralca tekme pa se je s 17 točkami, 13 skoki, 4 blokadami in 2 pridobljenima žogama izkazal Jan Dornik.

Četrti poraz LTH Castingsa so najbolj izkoristili igralci Parkljev in Term Olimia Podčetrtka. Prvi so Škofjeločane zamenjali na drugem mestu, drugi pa imajo zdaj pred vsemi zasledovalci najmanj dve zmagi več.