Sreda prinesla prvi mednarodni zmagi slovenskih moštev v letu 2018

V drugi diviziji regionalne lige ABA so včeraj znova zagnali motorje. Dvanajst klubov, med katerimi so tudi Sixt Primorska, Krka in Rogaška, je zakorakalo v 12. krog rednega dela.

(foto: Jani Turk)

V njem so se uspeha razveselili Koprčani in Slatinčani, Novomeščani pa doživeli neuspeh.

Sixt Primorska je 9. zmago dosegla doma proti srbskemu Dynamicu (86:78), Rogaška je 7. zmago vknjižila doma proti črnogorskemu Teodu (81:76), Krka pa je 4. poraz utrpela v gosteh pri črnogorskem Lovćenu (78:73).

Med omenjenimi srečanji je najbolj presenetljiv poraz zaenkrat še zmeraj tretjeuvrščene Krke, ki so bila proti prej desetouvrščenemu Lovćenu izrazita favoritka.

Varovanci Simona Petrova so sicer srečanje začeli dobro ter po prvih točkah Dina Cinca, Tima Osolnika, Žige Dimca in Paola Marinellija povedli z 10:4, potem pa popustili in v preostalih osmih minutah uvodne četrtine dosegli le še 6, prejeli pa kar 19 točk.

Črnogorci so v drugi četrtini nadaljevali z učinkovitim napadom in na odmor odšli z naskokom 13 točk (34:21), v tretji četrtini pa je sledil odgovor Dolenjcev, ki so pred zadnjimi desetimi minutami igre na krilih 7 točk Cinca znižali zaostanek na 10 točk (61:51).

Krkaši so v zadnji četrtini vztrajno iskali svojo priložnost za preobrat, a več kot znižati razliko na 2 točki (54 sekund pred koncem so se približali na 72:70) jim tudi zaradi nezbranosti in dodatnih treh izgubljenih žog (na koncu 15) ni uspelo narediti.

S 16 točkami, 14 skoki, 5 podajami, 3 blokadami in 1 pridobljeno žogo je bil najkoristnejši igralec Krke Srb/Bosanec Marko Jošilo, najbolj učinkovita igralca Sixta Primorska in Rogaške pa sta bila predstavnik Svetega Vincenca Shawn King (23 točk, 8 skokov in 1 podaja) in Američan Rashun Davis (23 točk, 4 podaje ter 3 skoki in ukr. žoge).