Goran Dragić, edini slovenski košarkar v ligi NBA, je svojo prvo tekmo v letu 2018 kronal z zmago. Z Miami Heatom je gostil Detroit Pistonse in jih ugnal s 111:104.

(foto: Miami Heat)

Vročica je do druge zaporedne zmage prišla v zadnji minuti obračuna, ko je po trojki Averyja Bradleyja in približanju Batov na 107:104 odgovornost na svoja pleča prevzel Kelly Olynyk in podajo Gorana Dragića nadgradil v koš za povišanje vodstva gostiteljev na 5 točk.

Gostje, pri katerih je igral tudi srbski orjak Boban Marjanović, so v preostalih 39 sekundah zgrešili oba meta z razdalje, končni rezultat tekme pa je izza črte prostega meta postavil Josh Richardson.

Olynyk in Richardson sta dvoboj končala pri 25 oziroma 22 točkah, Goran Dragić pa je v 36 minutah prispeval 24 točk (3/4 za eno, 6/14 za dve in 3/5 za tri), 13 podaj in 5 skokov.

To je "Gogijev" prvi dvojni dvojček v letošnji sezoni lige NBA, 20 ali več točk pa je v tej sezoni zbral že štirinajstkrat.

Miami Heat je z 20. zmago na lestvici vzhodne konference napredoval na 7. mesto, na 38. tekmi sezone pa ga doma čaka obračun z desetouvrščenimi New York Knicksi (18-20).