Za naslov pokalnega prvaka se potegujejo le še štiri ekipe

Sinoči so se v pokalnem prvenstvu za članske košarkarice odigrale povratne tekme četrtfinala, po katerih smo dobili vse štiri polfinaliste.

(foto: Akson Ilirija)

Mesto med najboljšo četverico so si zagotovili Akson Ilirija, Cinkarna Celje, Konjice in Triglav oziroma prav vsa moštva, ki so si na prvi tekmi priigrala dvomestno prednost.

Brez poraza so se v polfinale uvrstile branilke naslova Celjanke (Grosuplje so premagale s skupno razliko 45 točk), podprvakinje Kranjčanke (Domžale so premagale z razliko 70 točk) in Konjičanke (Maribor so premagale z razliko 18 točk), Ljubljančanke pa so domačo povratno tekmo proti Ježici izgubile (68:76), a napredovale zahvaljujoč boljši razliki med danimi in prejetimi koši (137:134).

Na uvodu ljubljanskega mestnega derbija ni prav nič kazalo na to, da se bo Ilirija na koncu tresla za napredovanje, saj so gostiteljice z razigrano Elo Mićunović že v prvi četrtini vodile s 16 točkami razlike (31:15).

A nadaljevanje je prineslo dramatični zasuk. Prva strelka tekme Mićunovićeva je 15 doseženim točkam v preostalih treh četrtinah pristavila le še 9 točk, gostje pa so z bolj učinkovito igro na obeh straneh igrišča znova povedle v prvih dveh minutah četrte četrtine.

Zasedba Ježice je tedaj namreč na krilih 7 točk Teje Kropivšek naredila delni niz 10:0, vodstvo 7 točk (54:61) pa do konca tekme še trikrat povečala na 10 točk (v 36. minuti na 61:71, v 38. minuti na 64:74, v 39. minuti pa na 66:76) in zmagala s 76:68.

Najkoristnejša igralka Ježice je bila Teja Kropivšek, ki je dosegla 23 točk, 3 pridobljene žoge ter 1 skok in podajo, najbolj učinkovita igralka tekme pa je postala Ela Mićunović, ki je vknjižila 24 točk, 13 skokov, 11 izsiljenih osebnih napak, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 blokado.