Ilirija presenetila Olimpijo in prekinila niz porazov

V Ljubljani je sinoči potekala zaostala tekma 1. kola lige Nova KBM, na kateri sta se udarila mestna tekmeca Petrol Olimpija in Ilirija.

(foto: KD Ilirija)

Po razburljivih 40 minutah igre so se zmage razveselili gostje, ki so gostitelje ugnali s 86:81.

Ilirija je s peto zmago prekinila niz treh zaporednih porazov, Olimpija pa je z drugim zaporednim porazom dosedanje neuspehe povišala na število pet.

Gostitelji, pri katerih zaradi kasnejše pridružitve nista smela zaigrati Domen Lorbek in Igor Tratnik, so bili boljši tekmec le v prvi četrtini (31:21), v kateri so zadeli kar sedem od osmih metov za tri točke (Roko Badžim 4, Gregor Hrovat, Devin Oliver in Talor Battle 1), potem pa so pobudo prevzeli gostje in z delnim nizom 16:0 (Tevž Ružič 7, Jasmin Hukić 6, Tiso Cvetković 3) prevzeli vodstvo (31:37).

Varovanci Gašperja Okorna so udarec vrnili v drugi polovici druge četrtine in z 9 zaporednimi točkami (Oliver 3, Hrovat, Jan Špan in Jordan Morgan 2) v 16. minuti povedli s 40:37, prvi polčas pa dobili s 47:45.

Obetaven konec prvega dela tekme zmajem v nadaljevanju ni prinesel nič dobrega, saj so v drugem polčasu vodstvo prevzeli le še v 26. minuti (59:58 in 61:60), izbranci Saše Dončića pa so se v igro za zmago vrnili s pomočjo Harisa Ćućovića, Luke Vončine in Cvetkovića, ki so za Ilirijo prispevali naslednjih 18 točk, osvojitev novega para točk pa potrdili z uspešnima prostima metoma Vončine.

Najkoristnejši igralec in prvi strelec Ilirije je bil Žan Mark Šiško, ki je dosegel 21 točk, 7 skokov in podaj ter 1 pridobljeno žogo, pri Olimpiji pa je bil najbolj učinkovit Gregor Hrovat, ki je zbral 19 točk, 7 podaj, 6 skokov in 4 pridobljene žoge.

Danes ob 19. uri bodo odigrane še preostale tekme 1. kola. Zlatorog bo gostil Šentjur, Krka bo gostovala pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi, Rogaška pa bo gostila Helios Sunse.

Liga Nova KBM, 1. kolo:

Petek, 29. december:

PETROL OLIMPIJA - ILIRIJA 81:86 (31:21, 16:24, 14:21, 20:20)

Hrovat 19, Oliver 17, Badžim 16; Šiško 21, Vončina 14, Cvetković 12.

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije:

"Čestitke Iliriji za zasluženo zmago."

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Pokazali smo pravi karakter, kontrolirali potek tekme in bili boljši nasprotnik. Čestitam mojim fantom za zasluženo zmago."