Krka, Primorska in Rogaška končale z letošnjimi nastopi v 2. ligi ABA

V drugi diviziji regionalne lige ABA se je sinoči končal 11. oziroma zadnji krog v letu 2017, od katerega sta se Sixt Primorska in Rogaška poslovili z zmago, Krka pa s porazom.

(foto: AV Ohrid/Mega Production)

V 11. kolu so Novomeščani v srbskem Čačku klonili proti Borcu (95:80), Koprčani so v makedonskem Ohridu premagali AV Ohrid (58:94), Slatinčani pa so v Rogaški Slatini ugnali Aleksandra Ćapina in srbski Dynamic VIP PAY (82:77).

Varovanci Simona Petrova v gosteh niso vodili niti enkrat, izbranci Jurice Golemca in Damjana Novakovića pa so si zmago zagotovili v drugem polčasu.

Primorci so do neulovljive prednosti prišli v tretji četrtini, ko so naskok 20 točk (30:50) na krilih 14 točk Tadeja Fermeta povečali na 29 točk (48:77), Štajerci pa v zadnji minuti tekme, ko so z novimi točkami Rashuna Davisa, Mitje Nikolića in Ivana Baturja ter zbrano igro zadržali prednost 6 točk (79:73).

Najkoristnejši igralci Krke, Sixta Primorske in Rogaške so bili Hrvat Dino Cinac (24 točk, 13 skokov in 2 podaji), Hrvat Marjan Čakarun (9 točk, 11 skokov, 3 ukr. žoge in 1 podaja) in Leon Šantelj (22 točk, 6 skokov ter 1 blokada in ukr. žoga).

Novo leto bo Sixt Primorska z 8 zmagami in 3 porazi dočakala na prvem mestu prvenstvene lestvice, Krka (8-3) na tretjem, Rogaška (6-5) pa na šestem mestu.