Nižje lige

Derbi kroga pripadel Parkljem, MVP nesojeni trener

V drugi slovenski košarkarski ligi se je končalo 13. oziroma zadnje kolo v letu 2017, ki je bilo izredno izenačeno, saj so se kar štiri od šestih tekem končale s 6 ali manj točkami razlike.

(foto: KK Parklji)

Brinox Medvode in ECE Triglav sta doma z 18 točkami naskoka odpravila Ljubljano (79:61) in Plamo-pur (86:68), ostali zmagovalci pa so se za nov par točk morali precej bolj namučiti.

Parklji so doma Mesarijo Prunk Sežano ugnali z 79:73, Terme Olimia Podčetrtek je v gosteh Grosuplje premagal s 75:71, Celje je doma Konjice porazilo 89:85, LTH Castings pa je Portorož v gosteh ugnal z 72:70.

V derbiju kroga med Parklji in Sežano sta obe ekipi v prvem polčasu prišli do prednosti 7 točk, na glavni odmor pa so zadovoljnejši odšli gostje (36:40).

Slednji so v 22. minuti s pomočjo Luke Dimca in Matica Sirnika naskok povišali na 9 točk (36:45), potem pa so se dokončno razigrali še gostitelji in z delnim nizom 11:0 (Adrian Hirschmann, Željko Zagorac in Aljaž Korošec 3, Žiga Doljak 2) v 27. minuti povedli z 52:49. Kljub temu pa si Parklji pred četrto četrtino niso priigrali nobene prednosti, saj so nato nove točke dodali še Sirnik, Matic Urbas in Dejan Milašinović in Sežano vrnili v vodstvo (53:58).

Izenačena igra se je nadaljevala tudi v zadnji četrtini, odločilni trenutek tekme pa je prišel v zadnjih 19 sekundah, ko so Parklji minimalno prednost (74:73) s prostimi meti Korošca in najbolj učinkovitega igralca tekme Zagorca (15 točk, 8 skokov, 4 podaje in 3 blokade) povečali na končnih 5 točk razlike (79:73).

Naziv najkoristnejšega igralca 13. kola je pripadel Tadeju Koštomaju, ki je za zmago Celja nad Konjicami prispeval 30 točk, 8 podaj in izsiljenih osebnih napak ter 5 skokov in pridobljenih žog (indeks 36).