NBA moštvo Miami Heat je pred vstopom v leto 2018 v izvrstni formi, saj je na zadnjih petih tekmah klonilo le enkrat.

(foto: Miami Heat)

Vročica je na svoji 32. tekmi sezone vknjižila 17. zmago, drugi zaporedni par točk pa si je zagotovila na domačem srečanju proti Dallas Mavericksom.

Dvoboj, na katerem je 'padlo' čez 200 točk (113:101), so bolje začeli Floridčani, ki so v prvi četrtini tudi s pomočjo petih trojk (Tyler Johnson in Kelly Olynyk 2, Wayne Ellington 1) dosegli 32 točk (32:23), v drugi četrtini (21:30) pa so svoj ritem igre našli tudi Teksačani in pred odhodom na glavni odmor rezultat poravnali na 53:53.

V tretji četrtini so izbranci Erika Spoelstre znova prevzeli pobudo in prednost na krilih 14 točk Ellingtona in Josha Richardsona povišali nazaj na 9 točk (82:73), zmago pa so si priigrali dobro minuto pred koncem, ko sta nalet Teličkov ustavila Richardson in Ellington ter vodstvo Vročice z doseženima trojkama povišala na 11 točk (109:98).

Wayne Ellington in Josh Richardson sta obračun končala pri 28 oziroma 24 točkah in bila prva strelca Miami Heata, pri katerem je še tretjo tekmo zapored manjkal Goran Dragić, ki se še zmeraj ubada z bolečinami v levem komolcu.