Znani pari četrtfinala pokala Spar

V moškem pokalnem prvenstvu smo sinoči dobili še zadnjega udeleženca četrtfinala. Mesto med najboljšo osmerico si je zagotovil še Zlatorog, ki je tudi v drugo ugnal Plamo-pur.

(foto: Spar.si)

Bistričani so na prvi tekmi v Ilirski Bistrici klonili s kar 35 točkami razlike (63:98), zato jih je pred povratno tekmo v Laškem čakala težka naloga, ki se je izkazala za pretežko.

Laščani so pred domačimi navijači namreč že v prvi četrtini povedli za 12 točk (24:12), potem sicer popustili in bili slabši tekmec v vseh preostalih 30 minutah igre, v končnici pa se vendarle zbrali in z zmago z minimalno razliko (75:74) napredovali v četrtfinale pokala Spar.

Za zmago Zlatoroga sta največ točk prispevala Bosanec Imran Polutak (18) in Urban Durnik (17), pri Plami-pur pa sta bila za igro najbolj razpoložena Anže Srebovt (26) in Robi Hreščak (16).

V četrtfinalu, ki se bo začelo 28. decembra in se bo prav tako igralo na dve zmagi oziroma boljšo razliko med danimi in prejetimi koši, se bodo srečali Helios Sunsi in branilka naslova Petrol Olimpija, Sixt Primorska in Hopsi, Zlatorog in podprvakinja Krka ter Šenčur Gorenjska gradbena družba in Rogaška.