Klub Gorana Dragića je na svoji 30. tekmi sezone severnoameriške lige NBA gostoval pri Boston Celticsih in vpisal 16. zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je v Bostonu zmagala z 90:89, tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah pa si je zagotovila v zadnji in še kako napeti minuti srečanja.

Šestdeset sekund pred koncem je nekdanji Kelt Kelly Olynyk prednost Miamija povišal na 4 točke (86:90), potem pa so se Kelti s pomočjo novih točk Jaylena Browna in Kyrieja Irvinga približali na vsega točko razlike (89:90).

V preostalih 27 sekundah tekme so gledalci v TD Gardnu zaman čakali na nov koš. Med njihovimi ljubljenci je do meta namreč prišel le še Irving, ki pa ga je zgrešil, zato je zmaga romala v roke gostov.

Prvo ime tekme je bil prej omenjeni Kelly Olynyk, ki je samo v zadnji četrtini dosegel 14 točk, na koncu pa se je ustavil pri 32 točkah (rekord kariere; 2/5 za eno, 6/7 za dve in 6/8 za tri), 7 skokov, 2 podaji ter 1 pridobljeno žogo in blokado.

Goran Dragić na dvoboju ni zaigral, saj ga mučijo bolečine v levem komolcu.

Miami Heat se s 16 zmagami in 15 porazi na lestvici vzhodne konference še zmeraj nahaja na 9. mestu, v končnico pa se bo po 82 odigranih tekmah prebilo osem najuspešnejših ekip. Po enakem sistemu bomo dobili tudi najboljših osem zasedb zahodne konference.