V četrtfinale tudi Šenčur

V moškem pokalnem prvenstvu se je sinoči odigrala še tretja povratna tekma 5. kroga. V Šentjurju je pri istoimenski ekipi gostovala zasedba Šenčurja Gorenjske gradbene družbe in si z vnovično zmago zagotovila napredovanje med najboljšo osmerico.

(foto: KK Šenčur GGD)

Šenčurjani so na Štajersko pripotovali s prednostjo 11 točk, saj so na prvi tekmi v Šenčurju zmagali z rezultatom 76:65.

Omenjeno razliko so Šentjurčani začeli zniževati že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 25:17, po njihovi nadaljnji prevladi pa so pred drugim polčasom zaostajali le še za pičlo točko.

V preostalih dveh četrtinah je gostiteljem zmanjkalo moči za dokončni preobrat, gostje pa so z razigranima Janom Rebcem in Dinom Murićem prevzeli pobudo in si z izjemno igro v zadnjih 10 minutah (13:23) zagotovili tesno zmago (72:73) in zasluženo uvrstitev v četrtfinale pokala Spar.

Boj za naslov prvaka bodo tako nadaljevali prvakinja Petrol Olimpija, podprvakinja Krka, Rogaška, Sixt Primorska, Hopsi, Helios Sunsi in Šenčur Gorenjska gradbena družba, za zadnje mesto med najboljšo osmerico pa se bosta nocoj udarila Zlatorog in Plama-pur.

Na prvi tekmi v Ilirski Bistrici so do prednosti prišli Laščani, ki so slavili s kar 35 točkami razlike (63:98).