Nižje lige

Med prvimi tremi klubi uspešni le Podčetrtčani

V 2. slovenski košarkarski ligi se je sinoči končalo 12. kolo rednega dela, po katerem so v zmagovalnem nizu ekipe Term Olimia Podčetrtka, Mesarije Prunk Sežane, Portoroža, Celja in Grosuplja.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Podčetrtčani so do 9. zaporedne zmage prišli v Škofji Loki, kjer so s 73:49 odpravili LTH Castings in prekinili njegov niz 6. zaporednih zmag, Sežanci in Portorožani so 3. zaporedno zmago dosegli doma proti Brinoxu Medvodam (77:68) in Parkljem (po podaljšku 92:79), Celjani in Grosupeljčani pa so 2. zaporedno zmago zabeležili v gosteh pri Plami-pur (93:94) in Konjicah (77:82).

Ljubljana, preostala zmagovalka v 12. kolu, je na domačem parketu porazila ECE Triglav (77:66) in s četrto zmago prekinila niz dveh zaporednih porazov.

Derbi kroga je pripadel LTH Castingsu in Termam Olimia Podčetrtku, pred dvobojem prvouvrščeni in tretjeuvrščeni ekipi lige.

Obračun v športni dvorani Poden so bolje začeli gostitelji in v 3. minuti povedli s 6:2, v zadnji minuti prve četrtine pa so gostje dosegli 4 zaporedne točke in prevzeli vodstvo (12:15).

Podčetrtčani so prednost s 7 zaporednimi točkami Jureta Štruca in Matije Radanoviča v 12. minuti povečali na +10 (12:22), po delnem izidu Škofjeločanov (8:2) pa na glavni odmor odšli z naskokom 5 točk (24:29).

V drugem polčasu se varovanci Tihomirja Tabaka niso pustili zmesti. S kolektivno igro so razliko v tretji četrtini povišali na 15 točk (31:46), v drugi polovici četrte četrtine pa še na več kot 20 točk in zmagovalec je bil odločen.

LTH Castings, pri katerem je bil najbolj učinkovit Boris Jeršin (7 točk, 6 skokov, 4 podaje in 1 ukr. žoga), sta pokopala predvsem katastrofalen met z razdalje (4/31 oz. 13 %) in preslab skok (35:45), Terme Olimia Podčetrtek, pri katerem je bil najkoristnejši Anže Cerkovnik (18 točk, 6 skokov, 4 podaje in 1 ukr. žoga), pa je blestel še pri igri v obrambi (36 defenzivnih skokov in 7 ukr. žog) in prostih metih (9/10 oz. 90 %).

Najbolj učinkovit igralec 12. kola 2. SKL je postal Anže Srebovt, ki je ob porazu Plame-pur proti Celju dosegel 27 točk, 11 skokov, 8 podaj in 6 izsiljenih osebnih napak (indeks 35).