Miami Heat ima znova več zmag kot porazov. Na svoji 29. tekmi sezone lige NBA je gostil Los Angeles Clipperse in ob bučni podpori domačih navijačev vknjižil 15. zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je v Miamiju slavila z 90:85, odločilno prednost pa si je priigrala minuto in pol pred koncem srečanja, ko je minimalni zaostanek (84:85) s točkami Gorana Dragića, Josha Richardsona, Bama Adebaya in Wayna Ellingtona spremenila v končno prednost 6 točk.

Odločujoči delni niz je s svojima zadnjima točkama začel prav Dragić, ki je na koncu zbral 10 točk (1/3 za eno, 3/8 za dve in 1/3 za tri), 2 skoka in podaji ter 1 pridobljeno žogo in blokado.

Goranova igra na zadnjih tekmah precej niha. To se kaže tudi pri njegovem razigravanju soigralcev, saj je 31-letni Ljubljančan na prejšnji tekmi izenačil letošnji osebni rekord v podajah (7), na tokratni preizkušnji pa je v 30 minutah igre vknjižil zgolj 2 podaji.

Miami Heat je po drugi zaporedni zmagi zopet pri pozitivnem izkupičku. S 15 zmagami in 14 porazi se na lestvici vzhodne konference še zmeraj nahaja na 9. mestu.