"Ne vem, kaj se je zgodilo z mojo ekipo"

Petrol Olimpija je v regionalni ligi ABA doživela sedmi neuspeh. V 12. kolu je gostovala pri Igokei in bila poražena z 78:86.

(foto: Igokea/Nenad Vuruna)

Ljubljančani so obračun v Laktaših začeli slabo in že sredi četrte minute izgubljali s 5:13, nič kaj bolje pa ga niso niti nadaljevali, saj so v 9. minuti zaostanek povečali na 12 točk (24:12), prvo četrtino pa izgubili s 16:24.

Varovanci Gašperja Okorna so bili neprepričljivi tudi v drugi in tretji četrtini (24:16 in 24:20), zaradi blede predstave pa so pred četrto četrtino zaostajali z 52:72.

Razlika 20 točk se je v zadnjih desetih minutah izkazala za previsoko, zato do preobrata, kljub precej boljši igri gostov, ni prišlo.

Zmaji so se namreč na manj kot 9 točk razlike približali šele 22 sekund pred koncem, ko je Devin Oliver z dvema prostima metoma znižal na 86:78 in s tem postavil končni rezultat.

Oliver je bil z Jordanom Morganom najkoristnejši igralec Petrola Olimpije. Vpisal je 18 točk, 6 skokov, 2 podaji in pridobljeni žogi ter 1 blokado, Morgan pa je prispeval 20 točk, 4 skoke, 3 pridobljene žoge in 1 podajo.

Liga ABA, 12. kolo:

Petek, 15. december:

IGOKEA - PETROL OLIMPIJA 86:78 (24:16, 24:16, 24:20, 14:26)

Jevtović 25, Šibalić 18, Lee 17; Morgan 20, Oliver 18, Lorbek 16.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Igokea je zasluženo zmagala. Ne razumem, kaj se je v naših glavah dogajalo v prvem polčasu. Bilo je povsem enako kot v Zadru v minulem krogu. Ne vem, kaj se je zgodilo z mojo ekipo po tekmi s Strasbourgom. Čeprav smo bili dobro pripravljeni, krivdo za poraz prevzemam nase. Prepričan sem bil, da bi se lahko tukaj borili za zmago, a smo odigrali izpod vsake kritike. Na koncu se je še dobro izšlo za nas."