Slovenski organizator igre Goran Dragić je včeraj nastopil na svoji 27. tekmi letošnje sezone lige NBA in Miami Heatu pomagal doseči 14. zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je na 28. srečanju sezone gostovala pri Charlotte Hornetsih in zmagala s 104:98.

Goran Dragić in njegovi soigralci so dvoboj začeli izvrstno in po 8 točkah Diona Waitersa uvodno četrtino dobili s 24:19, v drugih dvanajstih minutah igre pa z 10 točkami Wayna Ellingtona prednost še povečali in na glavni odmor odšli z naskokom 6 točk (47:53).

Izbranci Erika Spoelstre so prevladovali tudi v tretji četrtini (24:26), pred začetkom četrte četrtine pa razliko povečali na 8 točk (79:71). Gostitelji so v zadnji četrtini zaigrali na vse ali nič, a so se na manj kot 3 točke približali šele minuto in pol pred koncem tekme (100:98), v preostalem času pa so bili gostje dovolj zbrani, da so s pomočjo Waitersa in Dragića dokončali začeto in vknjižili novo zmago.

Za uspeh Vročice sta največ točk prispevala Wayne Ellington in Tyler Johnson (oba po 16), Goran Dragić pa je v 26 minutah dosegel 8 točk (4/4 za eno, 2/10 za dve in 0/3 za tri), 7 podaj (osebni rekord sezone), 3 skoke, 2 blokadi (nov osebni rekord sezone) in 1 pridobljeno žogo.

Miami Heat je s tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah na lestvici vzhodne konference znova napredoval na 9. mesto, za osmouvrščenimi New York Knicksi pa zaostaja za eno zmago.