V Evroligi se je sinoči začel 12. krog rednega dela tekmovanja, za slovenske navdušence nad košarko pa sta najbolj zanimiva obračuna potekala v Bambergu in Madridu.

(foto: Real Madrid)

V Nemčiji je Aleksej Nikolić z Brosejem gostil grški Olympiacos in ga ugnal s 67:65, v Španiji pa sta Luka Dončić in Real gostila njuno večno tekmico Barcelono in jo premagala s 87:75.

Španski državni podprvaki so si odločilno predost priigrali v tretji četrtini, ko so naskok 2 točk (40:38) na krilih 18 točk tria Trey Thompkins (7) - Jeffery Taylor (6) - Luka Dončić (5) povečali na 16 točk (68:52), nemški državni prvaki pa v drugi polovici četrte četrtine, ko so zaostanek 10 točk (52:62) z delnim nizom 15:0 (Augustine Rubit in Daniel Hackett 5, Dorell Wright 3, Ricky Hickman 2) spremenili v prednost 5 točk (67:62).

V Madridu je bil najkoristnejši igralec tekme naš Luka Dončić, ki je v 26 minutah dosegel 16 točk (1/3 za eno, 3/3 za dve in 3/7 za tri), 7 podaj, 6 skokov in 1 pridobljeno žogo, v Bambergu pa Američan Dorell Wright, ki je v 35 minutah vknjižil 20 točk in 7 skokov.

Aleksej Nikolić je na parketu preživel 11 minut, v tem času pa ni sprožil niti enega meta, je pa zato k zmagi prispeval 3 skoke ter 1 podajo in pridobljeno žogo.

Nocoj bosta tekmo 12. kroga odigrala še Zoran Dragić in Edo Murić, ki bosta z Anadolu Efesom v Istanbulu ob 18.30 uri po slovenskem času gostila Baskonio.