Nižje lige

Škofja Loka prekinila zmagovalni niz Parkljev, Subotić in Portorož že pri dveh zmagah

V sredo se je v drugi slovenski košarkarski ligi nadaljevalo 11. kolo. Parklji so gostili LTH Castings, Brinox Medvode pa so gostovale pri Portorožu.

(foto: Igor Martinšek)

Pred včerajšnjima obračunoma so se z zmagovalnim nizom lahko hvalili Ljubljančani in Škofjeločani, po njunem koncu pa zaporedne zmage štejejo Gorenjci in Primorci.

Zmago sta namreč slavila LTH Castings in Portorož, ki sta tako zmagovalni niz povečala na šest oziroma dve zmagi.

Škofjeločani so Parklje v Ljubljani premagali s 74:63, Portorožani pa so Brinox Medvode v Portorožu odpravili s 85:64.

Zmagovalca sta bila odločena v tretji četrtini, v kateri so izbranci Jake Hladnika na krilih Borisa Jeršina in Davida Kralja naskok 12 točk povečali na 17 točk (30:42), varovanci Konstantina Subotića pa so zaostanek 2 točk z izdatno pomočjo Luke Rožanca in Eneja Miklavčiča spremenili v prednost 15 točk (58:43).

Na strani LTH Castingsa se je za najkoristnejšega igralca izkazal David Kralj, ki je dosegel 26 točk, 8 skokov ter 1 podajo in pridobljeno žogo, na strani Portoroža pa je bil najbolj učinkovit Luka Rožanc, ki je zbral 18 točk, 3 podaje ter 1 skok in pridobljeno žogo.

Preostala tri srečanja 11. kola se bodo odigrala 3. (Konjice - Terme Olimia Podčetrtek in Plama-pur - Grosuplje) oziroma 10. januarja (Mesarija Prunk Sežana - ECE Triglav).