Na povratno tekmo s prednostjo še Helios in Šenčur

V moškem pokalnem prvenstvu sta bili sinoči odigrani še zadnji dve tekmi prvega dela 5. kroga. V Šenčurju sta se pomerila Šenčur Gorenjska gradbena družba in Šentjur, v sosednjem Kranju pa ECE Triglav in Helios Sunsi.

(foto: Helios Suns)

Na prvem prizorišču so bili uspešnejši gostitelji, ki so zmagali s 76:65, na drugem pa gostje, ki so slavili z 98:62.

Domžalčani niso imeli preveč dela, saj so že po prvi četrtini vodili za 15 točk (14:29), Šenčurjani pa so po prvih desetih minutah igre zaostajali za 5 točk (19:24), v drugi četrtini naredili preobrat in povedli z 42:39, do zmage pa prišli v zadnji četrtini, v kateri so zadržali prednost 6 točk.

V Šenčurju je pri zmagovalcih dvomestno število točk dosegel le Dino Murić (23), v Kranju pa je bilo med zmagovalci takšnih igralcev pet - Jaka Brodnik (18), Jure Pelko (17), Jure Besedič (17), Urban Oman (13) in Blaž Mahkovic (10).

Povratne tekme se bodo zvrstile med 19. in 21. decembrom.