Triglav že v prvem polčasu razrešil vse dvome

V Kranju smo sinoči spremljali zadnjo tekmo 9. kola državnega prvenstva za članske košarkarice, na kateri sta si nasproti stala Triglav in Domžale.

(foto: ŽKK Triglav)

Zmaga je ostala na Gorenjskem, Kranjčanke pa so Domžalčanke porazile z 71:43.

Gostiteljice so tekmo začele silovito in že po dobrih dveh minutah igre vodile za 14 točk (19:5), uvodno četrtino pa dobile s 23:10.

Gostje se niso uspele razigrati niti v drugi četrtini, varovanke Ernesta Novaka pa so nadaljevale z zviševanjem prednosti, ki je po prvem polčasu in 20 točkah Ane Šarić (11) in Maruše Seničar (9) znašala prav toliko točk (41:21).

V tretji četrtini so izbranke Vlada Velikonje zaigrale bolje in dosegle enako število točk kot Kranjčanke (15), v četrti četrtini pa nato zopet popustile in po zadnjem sodnikovem žvižgu izgubile z razliko 28 točk (71:43).

Naziv najkoristnejše igralke tekme sta si razdelili Maruša Seničar (14 skokov, 13 točk, 7 izsiljenih os. napak, 2 blokadi in 1 ukr. žoga) in Ana Šarić (15 točk, 7 skokov, 6 podaj in 5 izsiljenih os. napak), najbolj učinkovita igralka 9. kola pa je postala Althea Gwashavanhu, ki je za gostujočo zmago Cinkarne Celja nad Mariborom (60:106) prispevala 26 točk, 11 skokov, 5 izsiljenih osebnih napak ter 1 podajo, pridobljeno žogo in blokado.

1. SKL za ženske, 9. kolo:

Torek, 12. december:

TRIGLAV - DOMŽALE 71:43 (23:10, 18:11, 15:15, 15:7)

Šarić 15, Abramovič 14, Seničar 13; Šantelj 14, Saad Herrera 11, Kračan 9.

Ernest Novak, trener Triglava:

"Čestitke igralkam za zasluženo zmago."

Vlado Velikonja, trener Domžal:

"Boljša ekipa je pošteno zmagala. Sigurno je Rebeka Abramovič tista, ki dela potrebno razliko. Nismo igrali kot znamo, a mojim puncam nimam kaj očitati. Sem pa prestar in prezrel za reakcije na določene nezrele igrice, to bomo drugače reševali. Ni mi pa jasno, kako nam je uspelo zgrešiti le štiri proste mete, domačinkam pa kar 11. Met iz igre pa je bil kljub vsemu kar izenačen. Gaby Saad je prinesla kar nekaj svežine v igro."