Nižje lige

V Celju sprememba že deluje

Tri dni po zadnji tekmi 10. kroga se je v drugi slovenski košarkarski ligi že začel 11. krog. Z medsebojnim obračunom sta ga odprla Ljubljana in Celje, ostale tekme pa se bodo zvrstile med 13. decembrom in 10. januarjem 2018.

(foto: Andraž Purg)

Celjani, ki so se pred dvobojem okrepili z novomeškim organizatorjem igre/branilcem Matejem Frankom, so Ljubljančane ugnali z 82:78 in s tem prekinili niz dveh zaporednih porazov.

Moštvi sta bili v prvem polčasu povsem izenačeni, saj se je prva četrtina končala z izidom 22:22, druga pa s 16:16, pred odločujočo četrto četrtino pa so bili v prednosti gostitelji (61:55).

V zadnjih desetih minutah sta dvobojevalca še kar štirikrat poravnala rezultat, potem pa je napočila zadnja minuta tekme, v kateri je za Ljubljančane nove (3) točke dosegel le Mark Berlič, za Celjane pa so zadeli še najkoristnejši igralec tekme Matic Grušovnik (2; končni izkupiček 21 točk, 9 skokov, 2 blokadi in ukr. žogi ter 1 podajo), Tadej Koštomaj (2), Tim Tomažič (2) in Matej Franko (1) in zmagovalec srečanja je bil odločen.

Danes bodo srečanje 11. kola odigrali še Parklji in LTH Castings (ob 19.00) ter Portorož in Brinox Medvode (20.00), 3. januarja prihodnje leto se bodo srečali Konjice in Terme Olimia Podčetrtek ter Plama-pur in Grosuplje, krog pa bosta 10. januarja sklenila Mesarija Prunk Sežana in ECE Triglav.