Z dvobojem med Krko in Sixtom Primorsko se je včeraj začelo 9. kolo druge divizije regionalne lige ABA, v katerem so prvo zmago vknjižili Novomeščani.

(foto: Sixt Primorska)

Izbranci Simona Petrova so slavili z rezultatom 93:81 in se tako maščevali Koprčanom za nedeljski poraz v 9. kolu državnega prvenstva, v katerem so varovanci Jurice Golemca prav tako v Novem mestu zmagali z 78:66.

Sinočnji obračun so bolje začeli gostje, ki so prvi dve četrtini dobili z minimalno razliko (23:24 in 20:21).

Koprčani so prednost 2 točk z delnim nizom 6:0 (Marjan Čakarun 4 in Nebojša Joksimović 2) v 24. minuti povečali na 8 točk (50:58), potem pa vse skupaj zapravili v 28. minuti, ko so Novomeščani z 10 zaporednimi točkami (Paolo Marinelli 5, Dalibor Đapa 3 in Maj Kovačevič 2) prevzeli vodstvo (70:63).

Dolenjci so se v četrto četrtino podali s prednostjo 5 točk (70:65), ki pa je Primorci v zadnjih desetih minutah igre tudi zaradi slabega skoka (na koncu 17:32) niso več zmogli izničiti.

V 32. minuti so se približali na 72:70, v 38. minuti na 84:80, potem pa zgrešili vse naslednje mete iz igre, prejeli 9 zaporednih točk (Kovačevič in Marko Jošilo 3, Marinelli 2 in Žiga Dimec 1) in izgubili z 81:93.

Najkoristnejši igralec Krke je bil Srb/Bosanec Marko Jošilo, ki je dosegel 14 točk, 9 skokov, 4 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 blokado, najbolj učinkovit igralec Sixta Primorske pa je bil Nebojša Joksimović, ki je vpisal 10 točk, 8 podaj, 5 skokov, 2 blokadi in 1 pridobljeno žogo.

2. liga ABA, 9. kolo:

Torek, 12. december:

KRKA - SIXT PRIMORSKA 93:81 (23:24, 20:21, 27:20, 23:16)

Marinelli 18, Kovačevič 16, Dimec 15; Mulalić 17, Ferme in Čakarun 12, Joksimović 10.

Simon Petrov, trener Krke:

"Zelo me veseli, kakšen karakter smo danes prikazali. V nedeljski tekmi smo bili v določenih elementih zelo slabi, zato me najbolj veseli, da so igralci razumeli, na kakšen način lahko dobimo tekmo. Borili smo se od prve do zadnje minute in rezultat je tu."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

"Zaslužena zmaga Krke. Danes so v nasprotju z nedeljsko tekom hoteli zmago veliko bolj kot mi. Povzročali so nam težave s prevlado v skoku. Premehko smo odprli tekmo, da bi lahko konkurirali Krki na njenem parketu. Še enkrat čestitke Krki in gremo naprej."