Hopsi in Zlatorog z eno nogo že v četrtfinalu

V moškem pokalnem prvenstvu sta bili sinoči na sporedu prvi tekmi 5. kroga. V Podčetrtku sta se pomeril ekipi Term Olimie Podčetrtka in Hopsov, v Ilirski Bistrici pa sta si nasproti stali moštvi Plame-pur in Zlatoroga.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Na obeh srečanjih so se zmage razveselili gostje. Hopsi so slavili s 87:74, Zlatorog pa z 98:63.

Polzelani so bili boljši nasprotniki v prav vseh četrtinah, Laščani pa so si odločilno prednost priigrali med drugo in tretjo četrtino, ko so zaostanek 2 točk (20:18) spremenili v prednost 21 točk (48:69).

Danes se bodo srečali še Šenčur Gorenjska gradbena družba in Šentjur (19.00) ter ECE Triglav in Helios Sunsi (19.00).