Slovenski organizator igre Goran Dragić se je po osvojitvi naslova evropskega prvaka prvič srečal s španskim centrom Marcom Gasolom in ga premagal tudi v severnoameriški ligi NBA.

(foto: Miami Heat)

Starejši od bratov Dragić se je s srednjim od bratov Gasol pomeril v Memphisu, kjer je Miami Heat tamkajšnje Grizzliese sinoči odpravil s 107:82.

Vročica je do odločilne prednosti prišla v zadnji četrtini, natančneje med 40. in 45. minuto, ko je s pomočjo 10 točk v režiji Josha Richardsona in Tylerja Johnsona naredila delni izid 17:6 in prednost 11 točk povečala na 22 točk (75:97).

Johnson je tekmo končal pri 14 (prav vse je dosegel v četrti četrtini), Richardson pa pri 17 točkah, več točk od njiju pa je za Miami prispeval le Goran Dragić, ki je v 25 minutah igre zabeležil 19 točk (4/4 za eno, 6/9 za dve in 1/3 za tri) ter 5 skokov in podaj.

Miami Heat je z drugo zaporedno zmago z 10. napredoval na 9. mesto, z osmouvrščenimi New York Knicksi pa si deli enak izkupiček - 13 zmag in porazov.