Nižje lige

Portorož še naprej brez zmage

Članska ekipa Portoroža je na svoji osmi tekmi v drugi slovenski košarkarski ligi utrpela še osmi poraz. Na zaostalem srečanju 4. kola je v slovenski prestolnici morala priznati premoč Ljubljani.

(foto: KZS)

Portorožani, ki jih še zmeraj vodi trener Tomo Kraševec, so dvoboj začeli spodbudno in v tretji minuti prvič povedli (5:6), v peti minuti pa prednost povečali na 4 točke (7:11).

Uvodne četrtine kljub vsemu niso dobili, saj so po šesti minuti dosegli le še 5 točk, Ljubljančani pa so jih v istem času dodali še 13 in v drugo četrtino prenesli 6 točk naskoka (23:17).

Gostitelji so v naslednjih desetih minutah nadaljevali z boljšo igro, naredili dva delna niza (6:0 in 7:0) in pred odhodom na glavni odmor povečali prednost na 13 točk (39:26).

V tretji četrtini, natančneje v 24. minuti, so gostje zaostanek znižali na -6 (48:42), v preostanku tekme pa se jim ni uspelo približati na manjšo razliko, zato je Ljubljana po prostem metu Luke Valentinuzzija slavila s 77:61.

Najkoristnejši igralec in prvi strelec Ljubljane je bil Jaka Stemberger, ki je dosegel 32 točk, 23 skokov, 8 izsiljenih osebnih napak in 2 pridobljeni žogi ter postal najkoristnejši igralec 4. kola, najbolj učinkovit igralec Portoroža pa je bil Adin Kavgić, ki je vknjižil 13 točk, 12 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

2. SKL, 4. kolo:

Torek, 5. december:

LJUBLJANA - PORTOROŽ 77:61 (23:17, 16:9, 21:25, 17:10)

Stemberger 32, Kureš 15, Verbič 9; Miklavčič 14, Kavgič 13, Rožanc 11.

POROČILO OSTALIH TEKEM 4. KOLA

-1 #11 Spanoulis 16:37 10-12-2017
Solinarka in Sloter - dva dijamanta.

Kaj mi ima kapniti? V kakšno skupino napihnjencev sodim?? Sem bil že manager Dončiča, Rebca, bivši sodnik... me prav zanima kam zdaj spadam.

Ofce si talate pluse, takoj ko se pojavi druga plat medalje so minusi. Bi moral jokati zaradi minusa??? Pa saj nismo v drugem razredu. :zzz

+3 #10 soline 12:44 10-12-2017
Temu Spanoulisu, pa še kr ne kapne, po vseh minusih!

+4 #9 Sloughter 10:48 10-12-2017
Spanoulis,ti si presežek na tem forumu in se mi kar zdi,v katero skupino napihnjencev sodiš.Res ste eni ubogi stvori.

-13 #8 Spanoulis 16:39 08-12-2017
Citati @Spanoulis:
Sodniška pravila veljajo v ABA kot v tretji ligi enaka. Če ne spremljaš te rekreativne druge lige, se prosim ne vtikaj v te komentarje.

Glava pametna - pravila so ista tudi za igralce, pa bi morda dal kak EUR za gledat ABA ligo, za gledat to rekreacijo bi pa moral meni kdo kaj plačati.

Kvaliteto se plača.. ampak to eni težko razumete.

+12 #7 @Spanoulis 21:40 07-12-2017

-10 #6 Spanoulis 19:44 07-12-2017
Citati starš:

Kdo je zmagal je popolnoma irelevantno, gre namreč za to, da starši plačujemo neizkušenost mladih sodnikov, ker si precej bister mi raje pojasni kakšna je vloga tehničnih komisarjev v Sloveniji.

Tako kot plačujete za neizkušenost svojih otrokin gledate kako ne uspejo zadeti bazena, tako je treba potrpeti tudi neizkušenost/neznan je sodnikov. Nisem gledal tekme, kot je rekel Zmago na TV "druge lige pa res ne gledam", si pa predstavljam da je nivo sojenja nekje na nivoju košarke.

Če se že joče glede tega, da so sodniki dragi in da stanejo in da so strošek in da trgajo denar "staršem" iz žepov a niso "dovolj dobri" bom vprašal nekaj - ste pripravljeni plačati recimo ceno ABA sodnika, da pride odsotiti neresno žoganje v drugo ligo? Niste pripravljeni.

Kar se delagata tiče - pojma nimam zakaj je tam in kaj počne. Verjetno je tudi on strošek.

Še dodatno vprašanje - zakaj se niso igrale tekme, ko so sodniki stavkali? Če je tako lahko brez njih in stroška (da o kaznih, ki jih delijo ne izgubljamo besed) ki ga pomenijo? Pa lepše prilike ne bo nikoli več!

+17 #5 starš 12:56 07-12-2017
Citati Spanoulis:
Bravo sodniki, fantje itak igrajo "volontersko" tako, da veselo trgate staršem denar iz žepa, malo se zamislte nad vašim sojenjem, saj na tak način kmalu ne bote imeli več komu soditi !