Ilirija v Kopru spravila na kolena vodilno Primorsko

S sinočnjim obračunom med Sixtom Primorsko in Ilirijo se je v moškem državnem prvenstvu zaključilo 8. kolo, ki je postreglo s kar dvema velikima presenečenjema.

(foto: KD Ilirija)

Za prvega je že v petek poskrbela ekipa Rogaške, ki je v Ljubljani s 73:70 premagala Petrol Olimpijo, drugega pa so nam pričarali košarkarji Ilirije, ki so včeraj v Kopru z 72:70 ugnali Sixt Primorsko.

Varovanci Saše Dončića so s tem prekinili niz treh zaporednih zmag izbrancev Jurice Golemca, sami pa vknjižili drugo zmago zapovrstjo.

Ljubljančani so večjo željo po zmagi začeli kazati že v prvih šestih minutah, ko so na krilih Žana Marka Šiška in Anžeta Germa dosegli kar 19 točk, prejeli pa le 7 točk. Prednost 12 točk so Koprčani do konca uvodne četrtine znižali na -6 (19:25), a jim to ni kaj prida pomagalo, saj so v naslednjih desetih minutah znova popustili, gostje pa so jim z dvema delnima nizoma 7:0 zopet pobegnili in si pred drugim polčasom zagotovili 8 točk naskoka (36:44).

Gostitelji so svoj ritem igre našli v tretji četrtini in se s pomočjo razigranega tria Jan Kosi - Shawn King - Mirko Mulalić v izteku 28. minute približali na vsega točko razlike (53:54), preobrat pa sta na drugi strani preprečila Haris Ćućović in Tevž Ružič, ki sta s petimi zaporednimi točkami Ilirijo obdržala v vodstvu.

Koprčani so se v igro za zmago skušali vrniti tudi v zadnji četrtini, a jim več kot to, da so v 34. minuti razliko zopet znižali na minimum (64:65), ni uspelo narediti.

Najkoristnejši igralec Ilirije je bil raznovrstni Žan Mark Šiško, ki se je ustavil pri 22 točkah, 9 skokih, 5 podajah in 3 pridobljenih žogah, najbolj učinkovita igralca Sixta Primorske pa sta bila Jan Kosi (18 točk, 4 skoki in 1 ukr. žoga) in Američan Shawn King (13 skokov, 11 točk ter 1 blokada in podaja).

Za najkoristnejšega igralca 8. kola je bil okronan Chauncey Collins, Američan v dresu Hopsov, ki je ob gostujoči zmagi nad Šentjurjem (73:93) dosegel 35 točk, 5 izsiljenih osebnih napak, 4 skoke in 2 podaji.