V obračunu nekdanjih podprvakov prevladala Krka

Z nocojšnjo tekmo med Sixtom Primorsko in Ilirijo se bo končalo 8. kolo lige Nova KBM, v katerem sta se v petek udarila aktualna, v soboto pa pretekla finalista.

(foto: KK Krka)

Dvoboj med Petrolom Olimpijo in Rogaško so v Ljubljani s 73:70 dobili Slatinčani, na srečanju med Zlatorogom in Krko pa so v Laškem s 75:65 slavili Novomeščani.

Včeraj so novi par točk vknjižili še Hopsi in Helios Sunsi. Polzelani so s 93:73 odpravili Šentjur, Domžalčani pa so prav tako v gosteh s 66:62 ugnali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Zlatorog in Krka sta se v svoji zgodovini štirikrat oziroma devetkrat prebila v finale državnega prvenstva, letos pa sta od njega oddaljena kot že dolgo ne, saj sta moštvi pred medsebojno tekmo zasedali zadnje oziroma predzadnje mesto na lestvici.

V prvih 30 minutah igre sta bila dvobojevalca povsem izenačena, saj se nobenemu ni uspelo oddaljiti za več kot 8 točk, kolikor je pred četrto četrtino tudi znašala prednost Novomeščanov (52:60).

Zmagovalca tekme smo zato dočakali šele v zadnjih desetih minutah, ključni trenutek pa se je zgodil med 34. in 36. minuto, ko so Dolenjci na krilih Domna Bratoža, Žige Dimca in Daliborja Đape dosegli 7 točk, Štajerci pa le 2. Prednost 10 točk (59:69) se je izkazala za zadostno, končni rezultat 65:75 pa je s štirimi zaporednimi točkami postavil Bratož.

Najkoristnejša igralca tekme sta bila Srb/Bosanec Marko Jošilo (Krka; 14 točk, 9 skokov, 8 izsiljenih os. napak, 5 podaj in 4 ukr. žoge) in Miha Lapornik (Zlatorog; 22 točk, 12 izsiljenih os. napak, 4 skoki in podaje, 3 ukr. žoge in 1 blokada), najbolj učinkovit igralec 8. kola pa je zaenkrat Američan v dresu Hopsov Chauncey Collins (indeks 32).

Liga Nova KBM, 8. kolo:

Sobota, 2. december:

ŠENTJUR - HOPSI POLZELA 73:93 (13:25, 24:26, 16:23, 20:19)

Pešič 20, Bolčina 17, Williams 13; Collins 35, Rotar 14, Godler 13.

Andrej Žakelj, trener Šentjurja:

"Čestitke Hopsom za več kot zasluženo zmago. Imeli so zelo dober dan v napadu. Za nami je zanimiva tekma."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Na vedno vročem parketu dvorane Hruševec smo prišli do zelo pomembne zmage in s tem anulirali domač poraz proti Šenčurju. V drugem delu rednega dela sezone bomo imeli več domačih tekem, zato pričakujem, da bomo vknjižili kakšno zmago več in se s tem približali uvrstitvi v ligo za prvaka."

ZLATOROG LAŠKO - KRKA 65:75 (14:18, 23:14, 15:28, 13:15)

Lapornik 22, Miljković 12, Durnik 11; Dimec 17, Bratož 15, Jošilo 14.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:

"Krka je fizično močnejša ekipa in je kontrolirala skok v obrambi in napadu. Prvi polčas smo odigrali še pozitivno, potem pa stara slabost ob začetku drugega polčasa, da pade koncentracija, damo nekaj žog v roke in ne zadenemo, kar je Krka izkoristila in nocoj zasluženo zmagala."

Simon Petrov, trener Krke:

"Zadovoljen sem, kako so moji fantje odigrali današnjo tekmo. Kljub manjšim nihanjem v igri, smo samozavestno vstopili v končnico in z mirno igro prišli do pomembne zmage."

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA - HELIOS SUNS 62:66 (21:15, 14:20, 16:10, 11:21)

Pavić 18, Murić in Pavković 15, Rizvić 6; Mahkovic 24, Besedič 14, Brodnik 8.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Tekmo smo imeli pod nadzorom 35 minut, v končnici pa smo slabo izvajali proste mete, kar je bil tudi glavni razlog za poraz. Čestitke ekipi Heliosa za zasluženo zmago."

Jovan Beader, trener Helios Sunsov:

"Čestitke fantom, da so se borili do zadnjih sekund in verjeli v zmago, pa čeprav smo večino tekme zaostajali. Potrdilo se je tisto, o čemer smo že govorili, da skok in zadeti prosti meti v izenačeni končnici rešujejo tekme. Na koncu smo zamenjali obrambo na pick'n'rollu, kjer so imeli domači nekaj težav, kot rečeno pa smo v pravem momentu pobrali pomembne skoke in zadeli proste mete ter tako prišli do zmage. Čestitke za borbo tudi domačim."