V ponovitvi finala boljša Rogaška

Liga Nova KBM je po reprezentančnem premoru znova v pogonu. Osmo kolo sta z medsebojnim obračunom odprli lanskoletni finalistki Petrol Olimpija in Rogaška, zmage pa so se tokrat razveselili Slatinčani.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Po začetnih nihanjih, ko so gostitelji brez odsotnega Devina Oliverja prepričljivo dobili prvo četrtino (27:17), gostje pa drugo (18:23), se je prava borba začela v tretji četrtini.

Tedaj sta se ekipi rezultatsko povsem zbližali (razlika nikoli ni bila višja od 5 točk), prednost pred četrto četrtino pa so si zagotovili Ljubljančani, ki so po zaostanku petih točk (47:52) v preostalih štirih minutah s pomočjo Jordana Morgana, Gregorja Hrovata, povratnika po poškodbi Talorja Battla in Domna Lorbka naredili delni izid 12:2 in povedli z 59:54.

A nazadnje se izbrancem Gašperja Okorna ni izšlo. Slednji so imeli še dobre tri minute pred koncem 7 točk naskoka (68:61), potem pa so varovanci Damjana Novakovića sprožili močno ofenzivo, dosegli 10 točk zapovrstjo in prevzeli vodstvo (68:71).

Državni prvaki se po tem udarcu niso več pobrali. V preostalih 72 sekundah niso več zadeli iz igre, edini dve točki pa je izza črte prostega meta prispeval Morgan. Končni rezultat 70:73 je z dvema uspešnima prostima metoma postavil Dragiša Drobnjak.

Pri zmagovalcih je bil najkoristnejši igralec Bosanec Dragan Đuranović, ki je dosegel 16 točk in 7 skokov, pri poražencih pa je bil najbolj učinkovit Američan Jordan Morgan, ki je zbral 17 točk, 10 skokov ter 2 blokadi in podaji.

Danes in jutri bodo na sporedu še preostala štiri srečanja. Danes se bodo pomerili Šentjur in Hopsi (19.00), Zlatorog in Krka (19.00) ter Šenčur Gorenjska gradbena družba in Helios Sunsi (19.00), jutri pa Sixt Primorska in Ilirija (19.00).

Liga Nova KBM, 8. kolo:

Petek, 1. december:

PETROL OLIMPIJA - ROGAŠKA 70:73 (27:17, 18:23, 14:14, 11:19)

Morgan 17, Hrovat 16, Battle 9; Đuranović 16, Pajić 13, Nikolić 11.

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:

"Čestitke Rogaški za popolnoma zasluženo zmago. Da se je tako končalo, smo si krivi povsem sami, saj smo celotni drugi polčas, z izjemo treh minut, odigrali popolnoma pasivno."