Slovenski branilec Zoran Dragić je v svojem drugem (evroligaškem) nastopu v dresu Anadolu Efesa vknjižil svojo prvo zmago v letošnji sezoni.

(foto: Anadolu Efes)

Zoran je z Edom Murićem včeraj v Istanbulu gostil nekdanje soigralce iz italijanske Olimpie in jih ugnal s 73:68.

Carigrajčani in Milančani so bili še minuto pred koncem tekme povsem izenačeni (67:67), potem pa je Srb Vladimir Micov s polovično uspešnim izvajanjem dveh prostih metov vrnil v vodstvo Olimpio, njegov rojak Vladimir Štimac in naš Zoran Dragić pa sta v preostalih 51 sekundah družno dosegla šest zaporednih točk in Efesu priborila težko prigarano zmago.

Štimac (19 točk) in Dragić (12 točk; 2/2 za eno ter 2/5 za dve in tri) sta bila tudi sicer najboljša strelca Anadolu Efesa, za katerega je Zoran v 27 minutah prispeval še 3 skoke in 2 podaji. Edo Murić na srečanju ni zaigral.

Med slovenskimi predstavniki v Evroligi je bil sinoči aktiven še Aleksej Nikolić, ki pa z nemškim Brosejem v Moskvi ni bil uspešen. Na gostovanju pri Himkiju je namreč doživel poraz s 73:82.

Nikolić je na parketu preživel zgolj štiri minute, v tem času pa je dosegel 2 točki (1/1 za dve) ter 1 skok in podajo.

Danes bo tekmo 10. kola odigral še Luka Dončić, ki bo z Real Madridom ob 21. uri gostil beograjsko Crveno zvezdo.