Primorska v 2. ligi ABA še povečala svojo prednost

V drugi diviziji regionalne lige ABA je bila sinoči odigrana prva tekma sedmega kola. Na njej je nastopila ekipa Sixta Primorske, ki se je v Sarajevu zoperstavila moštvu Bosne Royala.

(foto: Haris Memija)

Srečanje je bilo izenačeno le v prvi četrtini (11:16), potem pa so Koprčani zaigrali še bolj odločno, z razigranim Shawnom Kingom v naslednjih desetih minutah dosegli kar 24, prejeli pa le 12 točk in na glavni odmor odšli z naskokom 17 točk (23:40).

Varovanci Jurice Golemca so priigrano prednost v tretji četrtini povečali še na 24 točk (37:61), kar je zadoščalo za mirno končnico, po kateri so tigri slavili zmago z 80:57.

Najkoristnejši igralec Sixta Primorske je bil Alen Hodžić, ki je za zmago prispeval 15 točk, 4 skoke ter 1 podajo in pridobljeno žogo, dvomestno število točk pa sta zbrala še Gezim Morina (15) in Shawn King (11).

Preostala slovenska predstavnika, Rogaška in Krka, bosta tekmo 7. kola odigrali danes oziroma jutri. Slatinčani bodo danes gostovali pri črnogorskem Lovćnu, Novomeščani pa bodo jutri gostili hrvaški Split.